Gminy z janosikowym pójdą do sądu

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 20-12-2011
  • drukuj
Starostowie najbogatszych powiatów chcą zaskarżyć zasady naliczania wpłat na subwencję równoważącą.
Gminy z janosikowym pójdą do sądu

Z inicjatywy 30 najbogatszych powiatów w kraju powołany został zespół, który ma przygotować propozycję zmian systemu wyrównawczego do przedstawienia ministrowi finansów – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Janosikowe dobija biedne gminy

Zamierzają przygotować kampanię, która pokaże, że obecny system naliczania wpłat na janosikowe nie jest najsprawiedliwszy.

Czytaj też: Biedniejsi skorzystają na janosikowym

Zespół ma również opracować wniosek do Trybunału Konstytucyjnego pokazujący, że obowiązujące rozwiązanie jest niekonstytucyjne.

Czytaj też: Mazowsze walczy z janosikowym

Tymczasem do pierwszego czytania w Sejmie skierowany został obywatelski projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, który przewiduje zmniejszenie janosikowych wpłat, a także wprowadzenie motywacyjnego sposobu rozdzielania środków z tych wpłat uzyskanych).

Nowe propozycje zakładają zmniejszenie o 20 proc. wpłat na janosikowe. Projektodawcy chcą również zmiany zasad dzielenia tych pieniędzy między samorządy – pisze „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W tym samym czasie pomyślałem o tym opisie!!!Możnaby powiedzieć dużo więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aPASZKA, 2011-12-20 17:54:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU