PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy zadecydują, gdzie otworzyć kąpielisko

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    1 lipca 2010 - 07:47

Woda w kąpieliskach będzie częściej kontrolowana, a o tym, gdzie będzie można się kąpać, zadecyduje gmina.
Wykaz kąpielisk wraz z maksymalną liczbą osób korzystających z nich oraz terminy otwarcia i zamknięcia – to dane, jakie musi przedstawić organizator kąpieliska burmistrzowi, wójtowi lub prezydentowi miasta. Przepisy określające takie obowiązki wchodzą w życie 1 lipca 2010 r. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Organizatorzy kąpielisk będą mieli czas na przedstawienie takich informacji do 31 grudnia. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo wodne taki wymóg będą musieli spełnić co roku przy składaniu wniosku o umieszczenie w wykazie kąpielisk.

Do wniosku organizator kąpieliska musi dołączyć także swoje dane, wskazać lokalizację miejsca, w którym mogą się kąpać wczasowicze, czy profil wody w kąpielisku (informacje dotyczących cech fizycznych, geograficznych i hydrologicznych wody w kąpielisku). Dodatkowo trzeba dodać informacje o tym, czy w poprzednim sezonie kąpielowym dane miejsce było czynne i jaka była jakość wody.

Zgodnie z nowymi przepisami to wójt, burmistrz lub prezydent miasta podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w wykazie kąpielisk. Następnie do 15 kwietnia każdego roku projekt ma zostać przekazany do zaopiniowania przez właściwego dyrektora regionalnego zarządu gospodarki wodnej, wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska oraz powiatowego inspektora sanitarnego. W wypadku kąpielisk położonych nad morzem projekt uchwały powinien otrzymać także właściwy dyrektor urzędu morskiego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec Płońska, 2010-07-01 15:01:45

    Niech tak będzie, ale pod jednym warunkiem: że gmina musi mieć aktualny plan przestrzennego zagospodarowania gminiy. W przeciwnym wypadki będzie się mnożyć chaos przestrzenny, za który zapłacą następne pokolenia.