PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy zatrudnią więcej pracowników socjalnych

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    29 lipca 2010 - 07:02
Gminy zatrudnią więcej pracowników socjalnych

Ośrodek pomocy społecznej nie przyzna zasiłku, jeśli osoba ubiegająca się o pomoc odmówi udziału w stażu lub w szkoleniu dla bezrobotnych.
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przygotowała projekt zmian w ustawie o pomocy społecznej. Ma dyscyplinować osoby uprawnione do świadczeń i wskazać gminom, jak mają organizować system pomocy. Przewiduje, że gmina będzie mogła odmówić przyznania zasiłku za odmowę lub bezpodstawne przerwanie szkolenia, stażu lub przygotowania zawodowego w miejscu pracy przez osobę skierowaną tam przez urząd pracy – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Posłowie proponują też, aby zasiłek celowy był wypłacany osobie realizującej kontrakt socjalny, nawet jeśli znajdzie ona pracę. Otrzyma go przez trzy miesiące od jej podjęcia.

Nowelizacja precyzuje, że ośrodek pomocy społecznej musi zatrudniać nie mniej niż trzech pracowników socjalnych zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu. W ramach struktury ośrodka będzie mógł być wyodrębniony zespół pracowników socjalnych, który zajmie się tylko zadaniami związanymi z pracą socjalną, a nie będzie przyznawał świadczeń pieniężnych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.