Gorzów Wielkopolski: Przetarg na przebudowę ulic Towarowej i Fabrycznej ogłoszony

• Gorzów Wielkopolski ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Towarowej i ulicy Fabrycznej.
• Koszt całej inwestycji to 6,65 mln zł.
• Z tego 3 mln zł to dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.
Gorzów Wielkopolski: Przetarg na przebudowę ulic Towarowej i Fabrycznej ogłoszony
Jak wskazuje magistrat, dzięki inwestycji, ulice zostaną połączone poprzez rondo, co poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego (fot.gorzow.pl)

Jak poinformował w piątek (25 marca) Krzysztof Weber z Kancelaria Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp., na złożenie ofert zainteresowane firmy mają czas do 10 kwietnia br.

Inwestycja dotyczy ulicy Towarowej na całej jej długości oraz ulicy Fabrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do ronda św. Jerzego przy Moście Staromiejskim. Łącznie zostanie przebudowywany odcinek o długości około 840 m.

Czytaj też: Nowe drogi w gminach i powiatach. Za 800 mln zł

Obecnie obie ulice są w bardzo złym stanie technicznym. Popękane nawierzchnie jezdni i chodników, wyrwy i nierówności powodują niekomfortową jazdę zarówno autobusów jak i samochodów osobowych, brakuje też ścieżki rowerowej. Krawężniki są zniszczone, a po każdorazowych opadach deszczu tworzą się kałuże.

Jak wskazuje magistrat, dzięki inwestycji, ulice zostaną połączone poprzez rondo, co poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Rowerzyści zyskają nowe ścieżki rowerowe, a piesi równe chodniki. Ponadto powstanie nowa kanalizacja deszczowa i zostanie zamontowane nowoczesne oświetlenie LED-owe.

Ulice Fabryczna i Towarowa należą na najważniejszych ciągów komunikacyjnych w obrębie gorzowskiego Zawarcia, a dodatkowo stanowią jeden z głównych dojazdów do zlokalizowanego w tej części miasta stadionu żużlowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU