PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski sprzedaje nieruchomości

  • PAP    10 marca 2015 - 17:34

W pierwszej kolejności (26 marca) odbędzie się przetarg dotyczący działek przeznaczonych na budownictwo jednorodzinne. Na sprzedaż będą też nieruchomości pod działalność usługową i produkcyjną.
Pod młotek pójdą tereny przy ulicach: Pełczyckiej, Bydgoskiej, Kobylogórskiej i Drzewickiej - poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

"W tym przetargu będzie można nabyć 10 działek o łącznej powierzchni 11 tys. 288 m kw. - pod budownictwo jednorodzinne. Ich ceny wahają się od 29,58 do 37,47 zł/m kw. Wadium należy wpłacać do 19 marca br. Do nabycia jest też działka o powierzchni 478 m kw. pod budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego - cena za m kw. netto wynosi 125,52 zł" - powiedziała PAP Ewa Sadowska-Cieślak z biura prasowego.

Dodała, że miasto przygotowuje także przetarg na sprzedaż nieruchomości przeznaczonych m.in. na działalność usługową, produkcyjną, składy, magazyny, budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Dotyczy to następujących lokalizacji: ul. Słowiańska, Spiżowa, Łąkowa, Grobla, Wyszyńskiego, Kosynierów Gdyńskich. W tym przypadku przetarg zaplanowano na 23 kwietnia, a termin wpłaty wadium upłynie 16 kwietnia.

W poprzednim roku budżet miasta z tytułu sprzedaży nieruchomości niezabudowanych zakładał dochody w wysokości 3,5 mln zł z czego wykonano ponad 3,38 mln zł W tegorocznym budżecie wpływy z tego źródła określono na 7,16 mln zł.

Urzędnicy zapewniają, że inwestorzy chcący rozwijać swoją działalność gospodarczą w Gorzowie Wlkp. mogą zlokalizować ją w wielu częściach miasta, w zależności od ich potrzeb.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.