PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: tylko do piątku wnioski do budżetu obywatelskiego 2019

  • PAP/JS    28 lutego 2018 - 17:33
Gorzów Wielkopolski: tylko do piątku wnioski do budżetu obywatelskiego 2019
Weryfikacja wniosków potrwa dwa miesiące. Na początku maja br. magistrat planuje ogłosić listę pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Kolejnym etapem będą spotkania dyskusyjne. (fot. radom.pl)

Do piątku (2 marca) mieszkańcy Gorzowa Wlkp. mogą jeszcze składać wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Na jego realizację miasto przeznaczy prawie 6,2 mln zł - poinformowała Anna Zaleska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
Zaleska przypomniała, że w tym roku mieszkańcy swoje pomysły zgłaszają jedynie przez wypełnienie papierowego bądź elektronicznego formularza, dołączając do nich listy poparcia z podpisami 20 gorzowian. Przed rokiem wnioski były także formułowane podczas spotkań dyskusyjnych w poszczególnych dzielnicach.

"Dotychczas do magistratu wpłynęło 80 wniosków. Najczęściej dotyczą remontów chodników, schodów, przebudowy lub budowy dróg, budowy zatok parkingowych, placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy boisk. Warto wykorzystać ostatnie dwa dni i złożyć propozycję do budżetu obywatelskiego. Pomysły zgłaszamy w ramach trzech kategorii: ogólnomiejskiej, oświatowej i rejonowej" - powiedziała Zaleska.

Formularze papierowe są dostępne w kancelarii ogólnej urzędu miasta przy ul. Sikorskiego. Można je także pobrać lub wypełnić na stornie internetowej miasta. Tradycyjne, papierowe formularze należy złożyć wraz z listą poparcia w kancelarii magistratu albo zeskanować i przesłać na adres e-mail: budzetobywatelski@um.gorzow.pl. Na stronie miasta znajduje się pełny regulamin budżetu obywatelskiego.

Weryfikacja wniosków potrwa dwa miesiące. Na początku maja br. magistrat planuje ogłosić listę pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Kolejnym etapem będą spotkania dyskusyjne.

"W maju i czerwcu podczas spotkań dyskusyjnych mieszkańcy mogą zdecydować o wyborze zadań do realizacji i niepoddawaniu ich pod powszechne głosowanie. We wrześniu natomiast odbędzie się głosowanie w ramach kategorii ogólnomiejskiej oraz w przypadku tych rejonów, gdzie taką decyzję podjęli mieszkańcy. Na początku października będzie znana pełna lista projektów, które zostaną zrealizowane w 2019 r." - powiedziała Zaleska.

Na tegoroczny budżet obywatelski samorząd Gorzowa przeznaczył 5,7 mln zł. W drodze konsultacji i głosowania mieszkańcy wyłonili prawie 50 inwestycji do realizacji w 2018 r.

Wśród nich znalazły się m.in. zadania związane z budową i remontami chodników czy ulic, zagospodarowaniem podwórek, budową placów zabaw i boisk sportowych. W ramach tzw. miękkich projektów dofinansowanie otrzymają organizatorzy dwóch imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.