PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzowski budżet obywatelski już dla 13-latków

  • pap    23 maja 2015 - 18:44

Od poniedziałku25 maja  rusza w Gorzowie Wlkp. nabór zadań do budżetu obywatelskiego na 2016 r. Mieszkańcy będą mogli składać wnioski do końca czerwca br.- poinformowała PAP rzeczniczka gorzowskiego magistratu Ewa Sadowska-Cieślak.
"Mieszkaniec może zgłosić jedno zadanie do budżetu obywatelskiego 2016, poparte podpisami 20 innych gorzowian. Musie one dotyczyć zadania własnego miasta w zakresie napraw, remontów, inwestycji. Ponadto musi być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców oraz zlokalizowane na nieruchomości stanowiącej własność miasta" - wyjaśniła rzecznik.

Dodała, że zgodnie z przyjętym regulaminem, wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 250 tys. zł brutto.

Formularze zgłoszenia zadania będą udostępnione w godzinach pracy Urzędu Miasta w jego siedzibach przy ul. Sikorskiego, ul. Kombatantów oraz w informacji Wydziału Komunikacji przy ul. Przemysłowej. Zgłoszenia będzie można również pobrać ze strony internetowej miasta.

Wypełnione wnioski będzie można składać w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego lub przesyłać skany wniosków na adres e-mail: budzetobywatelski@um.gorzow.pl.

Głosować mogą 13-latkowie

W maju br. radni zmienili regulamin budżetu obywatelskiego. W tym roku głosowanie odbędzie się w ośmiu, a nie pięciu obwodach, a udział w nim będą mogli wziąć mieszkańcy, którzy skończyli 13 lat.

W 2014 roku gorzowianie w każdym wieku mogli głosować na 121 inwestycji, które przeszły etap konsultacji. W drodze głosowania wyłoniono 15 inwestycji do realizacji w 2015 r.

2 mln do podziału

14 z nich, to zadania dotyczące placówek oświatowych - szkół i przedszkoli (modernizacje i budowy boisk przyszkolnych, placów zabaw przy przedszkolach czy modernizacje samych obiektów). Wyjątkiem była modernizacja chodników i parkingu przy ul. Stilonowej.

W Gorzowie Wlkp. budżet obywatelski po raz pierwszy zaistniał w 2013 r. Wówczas samorząd na ten cel rozdysponował 1 mln zł, w zeszłym roku były to 2 mln zł.

"Teraz do rozdysponowania będzie również 2 mln zł. po 250 tys. zł na każdy z rejonów" - dodała Sadowska-Cieślak

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.