Gowin zlikwiduje 80 sądów rejonowych

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 07-08-2012
  • drukuj
Jarosław Gowin chce zamienić blisko 80 sądów rejonowych w wydziały zamiejscowe.
Gowin zlikwiduje 80 sądów rejonowych
Tworzenie wydziałów zamiejscowych w ramach jednego sądu dałoby możliwość przenoszenia sędziów między miastami – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Według Gowina byłby to sposób na skrócenie czasu orzekania w sądach

Czytaj też: Gowin podpisze rozporządzenie ws. zniesienia 79 sądów rejonowych

Jednak reforma sądów budzi ostry sprzeciw koalicyjnego PSL. Ludowcy uważają, że to wstęp do likwidacji powiatów, a temu są przeciwni. Niechętna reformie jest też część PO, bo oszczędności z reformy będą niewielkie – niespełna 2 mln zł, a za projektem PSL zagłosuje opozycja i reforma Gowina i tak przepadnie.

Pomysł Gowina oprotestowała także Krajowa Rada Sądownictwa, twierdząc, że zmiany mogą być próbą ominięcia przepisów konstytucji.

Na razie Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt rozporządzenia Gowina.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panowie wyżej - bzdury piszecie! Gowin i jego "doradcy" nie mają bladego pojęcia o potrzebach obywateli i kosztach przez nich ponoszonych.Przykład: Zlikwidowano Wydział Pracy w Sadzie , gdzie jest 8 sędziów i sprawy przeniesiono do niewiele większego Sądu - 11 sedziów oddalonego o 50 km. ... Prosta sprawa : ustalenie zdarzenia za wypadek przy pracy. Brak komunikacji PKS.12 świadków- pracowników do przesłuchania + strony.Wszyscy musieli dojechać samochodem (w 2 strony) 100 km.Stracone koszty dojazdu , koszty utraconego czasu pracy , a na dodatek opóźnienie wokand w tym Sadzie wynosi juz 3 m-ce. I to ma być reforma?!!!!PO na pewno zapłaci za głupią i szkodliwą decyzję GOWINA jeśli w ogóle do niej dojdzie. rozwiń

Prawnik z Sulęcina, 2012-08-07 23:55:54 odpowiedz

Bardzo słuszna DECYZJA .która jest mocno bojkotowana .NALEŻAŁO BY ROZPOCZĄĆ OD INNEJ STRONY .wPROWADZIĆ KADENCYJNOŚĆ DLA dyrektorów,kierowników SĄDÓW . Bez tego nie ma szans na żadne zmiany .

Mietek Brzesko, 2012-08-07 11:24:45 odpowiedz

osobiscie nie lubie Gowina jak większości Pełowcow,ale tutaj uwazam ze ma racje, po co tych sadow tyle, zobaczcie jak to wyglada w praktyce ,bylem ostatnio w pinczowie,busku,jedrzejowie, ( takie male miasteczka powiatowe na kilecczyxnie) wejdzcie do sadow , po 12,00 pusto,cisza,nic sie nie dzieje, p...o co to utrzymywac tyle ... rozwiń

Karol z Krakowa, 2012-08-07 08:06:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU