PARTNER PORTALU
  • BGK

Granty dla opolskich samorządów i stowarzyszeń

  • PAP    24 stycznia 2013 - 08:28
Granty dla opolskich samorządów i stowarzyszeń

814 tys. zł w formie grantów na 68 projektów m.in. z zakresu kultury i sportu przekazała w ub. r. stowarzyszeniom i samorządom Fundacja Aktywni w Regionie Grupy Górażdże.
W ramach działań charytatywnych wsparcie otrzymała Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. "Dostaliśmy 50 tysięcy złotych, które przeznaczymy na wyposażenie gabinetów terapeutycznych - psychologicznych i logopedycznych - w budowanym właśnie za 5,2 mln zł Ośrodku Wczesnej Interwencji" - wyliczył Kazimierz Jednoróg, który wraz z żoną od lat prowadzi Fundację Dom.

Granty otrzymały także mniejsze inicjatywy. Przykładowo - wśród projektów promujących region, które otrzymały wsparcie, znalazła się książka kulinarna "Opolszczyzna w wielu smakach" pod redakcją ks. Andrzeja Hanicha, opisująca 2200 wypróbowanych przepisów z regionu.

Fundacja "Aktywni w Regionie" wspierała też w ubiegłym roku opolskich sportowców. Pieniądze w ramach grantów przeznaczano na rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, zakup sprzętu czy finansowanie zgrupowań.

"Łącznie granty otrzymało 16 klubów i organizacji. Pieniądze ze wsparcia Fundacji przeznaczono na rozwój karier opolskich talentów: zapaśnika Patryka Dworczaka z LKS Orzeł Namysłów, Radosława Kłeczka, lekkoatlety z Gogolina, płotkarki Katarzyny Siewruk z UKS Opole czy kolarza Tobiasza Lisa z LKS Ziemia Opolska" - wyliczyła Małgorzata Dąbrowska z Fundacji Aktywni.

W sumie w ramach dwóch naborów przeprowadzonych w 2012 roku do Fundacji wpłynęło 370 wniosków na łączną kwotę 11 mln zł. Najwięcej - 265 tys. zł - przeznaczono na dofinansowanie sportu, 200 tys. zł - na ochronę zdrowia a 161 tys. zł na rozwój i promocję regionu.

Fundacja "Aktywni w Regionie" powstała na początku 2012 r. Jej założycielami są trzy spółki wchodzące w skład Grupy Górażdże: Górażdże Cement SA, Górażdże Kruszywa sp. z o.o. i Górażdże Beton Sp. o.o. Jej celem jest stałe wspieranie lokalnych społeczności i mieszkańców miast i gmin, na terenie których prowadzą działalność spółki Grupy Górażdże - ze szczególnym uwzględnieniem woj. opolskiego i gmin sąsiadujących z Górażdże Cement SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: