PARTNER PORTALU
  • BGK

Grodzisk Mazowiecki ma największy budżet na Mazowszu Zachodnim

  • RAF    27 listopada 2009 - 11:59

Grzegorz Benedykciński burmistrz Grodziska Mazowieckiego ma 120 mln złotych budżetu i zbiera nagrody.
Burmistrz Roku 2009, I miejsce w konkursie Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości oraz I miejsce w konkursie Mazowiecka Gmina Roku - tylko takie wyróżnienia w tym miesiącu odebrał  Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

- Kiedy stoi się w czasie wielkiej gali i odbiera statuetki czuje się satysfakcję, ale tak naprawdę te nagrody są najważniejsze dla rozwoju naszej gminy. Dobra sława, którą zyskujemy dzięki wyróżnieniom ułatwia wiele rozmów prowadzonych z partnerami biznesowymi, samorządowymi oraz politykami i daje największy impuls do rozwoju gminy na wiele lat - podkreśla burmistrz. Dodaje też, że nagrody to zasługa wielu lat pracy setek osób, znalezienia pomysłu na wpływy do budżetu, wizji jak wyglądać ma gmina za 20 lat i świadomości, że bez dobrze funkcjonujących dużych przedsiębiorstw gmina nie miałaby największego budżetu spośród miast Mazowsza Zachodniego.

W 2010 roku budżet Grodziska wyniesie ponad 120 mln zł, nie licząc wpływów z dotacji unijnych, które dopiero trafią do budżetu. Z nimi może osiągnąć wartość ok. 150 mln zł.

Miasto prowadzi też prace zmierzające do uruchomienia Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji, w którym byłyby prowadzone badania i opracowywane innowacyjne rozwiązania głównie dla przedsiębiorstw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.