PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz: walka z reklamami jak najszybciej

  • bad    11 września 2015 - 11:06
Gronkiewicz-Waltz: walka z reklamami jak najszybciej

Warszawa jest pełna reklam. Fot. wikipedia

Dziś, 11 września wchodzi w życie tzw. ustawa krajobrazowa, czyli Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. W Warszawie, jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace nad uchwałą Rady Miasta, która ustali zasady umieszczania reklam, szyldów itp.
Ustawa pozwoli Radzie Warszawy na przyjęcie uchwały regulującej funkcjonowanie w przestrzeni miasta urządzeń reklamowych, szyldów oraz ogrodzeń. Będzie ona miała moc prawa miejscowego i wszystkie nowe reklamy, szyldy itp. będą musiały być z nią zgodne. Istniejące a niezgodne z jej zapisami będą mogły istnieć jeszcze przez rok od wejścia w życie uchwały, potem muszą być dostosowane do jej zapisów.

Zapisy w Warszawie jak najszybciej

- Wszystkim nam zależy na tym, żeby takie zapisy powstały w Warszawie jak najszybciej. Dlatego już podczas najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy 17 września poprosimy Radę o zgodę na przystąpienie do prac nad uchwałą – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Projekt uchwały zostanie poddany otwartym konsultacjom społecznym.

Tryb przyjmowania uchwały reklamowej w dużym stopniu można porównać do trybu uchwalania planu miejscowego, zarówno pod względem poszczególnych etapów procedury formalnej, jak i czasu potrzebnego do ich realizacji. Zapisy uchwały będą odnosić się przede wszystkim do dwóch zagadnień – reklam oraz szyldów; uregulują także kwestię ogrodzeń na terenie miasta.

Prace nad rozwiązaniami dotyczącymi szyldów prowadzone są równolegle z przygotowywanym we współpracy ze stowarzyszeniami Miastodwa oraz Miasto Moje a W Nim przewodnikiem dobrych praktyk dla szyldów i witryn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.