PARTNER PORTALU
  • BGK

Grudziądz musi pożyczyć 25 mln zł

  • PAP    22 listopada 2011 - 13:06
Grudziądz musi pożyczyć 25 mln zł

Władze miasta planują zaciągnięcie 25 mln zł kredytu. Pożyczka jest potrzebna, by pokryć wydatki, za które w przyszłym roku miasto ma otrzymać refundację z UE.
Jak informuje Mariusz Szczubiał, skarbnik Grudziądza, w tym roku miasto nie otrzyma refundacji części wydatków poniesionych na inwestycje. Pieniądze są zagwarantowane z funduszy UE, ale opóźni się termin ukończenia prac, a zrealizowanie inwestycji jest warunkiem przekazania dofinansowania.

Opóźniająca się inwestycja to drugi etap budowy tzw. trasy średnicowej. W listopadzie miasto zgodziło się, by termin oddania drogi do użytku opóźnił się o trzy miesiące.

Budowa 4,3 km odcinka trasy średnicowej umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego w układzie północ-południe. Obecnie samochody przejeżdżające przez Grudziądz w tych kierunkach poruszają się w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych.

Wykonawca drogi tłumaczył konieczność opóźnienia terminu zakończenia prac m.in. wyjątkowymi warunkami atmosferycznymi, które wystąpiły w lipcu i sierpniu. Ponadto wskazywano na niestabilność gruntu uniemożliwiającą wykonanie podpory pod wiadukt oraz potrzebę odwodnienia terenu.

– Inżynier kontraktu uwzględnił część postulatów, które spowodowały opóźnienia, niewynikające z winy wykonawcy. Dlatego podjęliśmy decyzję o podpisaniu aneksu do umowy – mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza (zabierz głos oceń prezydenta).

Wykonawca deklaruje, że fragmenty budowanej drogi zostaną oddane do użytku jeszcze przed końcem roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.