Hajnówka chce wyemitować obligacje

10 mln zł z emisji obligacji chce pozyskać miasto Hajnówka (Podlaskie). Jeszcze w czerwcu Hajnówka zacznie szukać emitenta obligacji - poinformowała skarbnik miasta Halina Nowik. Pieniądze mają zostać przeznaczone na spłatę kredytów oraz inwestycje, głównie drogowe.
Hajnówka chce wyemitować obligacje

Hajnówka pierwszy raz korzysta z obligacji.

Wskaźnik zadłużenia Hajnówki wynosi obecnie 33,5 proc. Na koniec 2012 roku zadłużenie wynosiło 17,5 mln zł. Dochody w 2013 roku mają wynieść 54,6 mln zł, a wydatki 57,2 mln zł. Deficyt to ok. 2,5 mln zł.

Pod koniec czerwca miasto opublikuje oficjalnie ogłoszenia, w których będzie szukać banku - emitenta obligacji. Najlepsza oferta ma być wybrana jeszcze w lipcu. Obligacje mają być emitowane od 2013 roku w trzech kolejnych latach w wysokości: po ponad 6,5 mln zł, 2,5 mln zł oraz 950 tys. zł. W 2013 r. ma być 6 serii obligacji, w 2014 trzy serie, a w 2015 jedna, ostatnia. Wykup obligacji ma następować od 2017 r.

Skarbnik Halina Nowik podkreśla, że miasto zdecydowało się emitować obligacje, a nie zaciągać kredyt, gdyż jest to o wiele korzystniejsze finansowo. Dodała, że możliwość dłuższego okresu karencji w spłatach niż kredyt, ma dla miasta znaczenie.

W ostatnich tygodniach w Podlaskiem do emisji obligacji przymierzał się również prezydent Łomży. Jednak zgody na to nie dali łomżyńscy radni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU