Hala Podium będzie przegłosowana?

  • Dariusz Jezierski (portal info-poster.eu)
  • 11-01-2013
  • drukuj
Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Gliwach była zaplanowana na 24 stycznia, ale odbędzie się ona 17 stycznia. Czy za zmianą terminu nie stoi kalkulacja przy głosowaniu nad Halą Podium?
Hala Podium będzie przegłosowana?

Doskonale wiadomo, że Gliwice czeka gorąca dyskusja budżetowa i rozstrzygnięcie kwestii pozostawienia, lub wyrzucenia Hali Podium z tegorocznego budżetu. Przypomnijmy, że najtańsza oferta w przetargu na budowę hali opiewała na 306 mln zł.

Czytaj też: Zbudują halę Podium na koszt miasta

W dużym przybliżeniu siły rozkładają się w stosunku 13:12 i wielu obserwatorów sceny politycznej miasta zastanawiało się, czy będą podjęte działania w celu „wyłuskania” jednego przynajmniej radnego z owej „trzynastki”. Spekulowano, kto mógłby się np. wstrzymać od głosu, co ze wględów prawnych wystarcza do tego, aby Podium w budżecie zostało.

To już nie będzie konieczne. Dlaczego? Radny Zdzisław Goliszewski nie może być na sesji 17 stycznia. Rozmawiałem z Radnym Goliszewskim. Jest całkowicie zaskoczony, a o zmianie terminu dowiedział się w ostatniej chwili. Najbardziej szokuje to, że termin jego wyjazdu na urlop był „ruchomy”. Uzależniał go tylko i wyłącznie od terminu sesji.

Wygląda na to, że mamy do czynienia z uniemożliwieniem radnemu udziału w sesji budżetowej. Cóż, po raz kolejny widać, jak ważny jest harmonogram sesji, ustalony wcześniej i uniemożliwiający takie sytuacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

A po co Kościołowi PODIUM - przecież mamy puste kościoły w dużej ilości w Gliwicach /i to jakie duże/ niech odstąpią Frankiewiczowi jeden - będzie go używał jako PODIUM

agnostyk, 2013-01-12 13:59:51 odpowiedz

Frankiewicz ma już "zaklepane" stanowisko w Brukseli.Omówił to z Buzkiem - Łobuzkiem a my i nasze dzieci będą płacić na tą ruinę przez 30 lat.I kto tu mówi o konsultacjach społecznych?Trzeba ten burdel zwany UM rozpieprzyć zanim będzie za póżno.A radę trzeba odwołać!!

zdegustowany, 2013-01-12 13:56:57 odpowiedz

Jeśli rada przegłosuje wydanie setek mln zł. na Podium, należałoby odwołać radę.

gliwiczanin, 2013-01-11 15:15:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU