PARTNER PORTALU
  • BGK

Hojni podatnicy z Częstochowy

  • PAP    23 sierpnia 2013 - 13:55
Hojni podatnicy z Częstochowy

Ponad 4,2 mln zł przekazali podatnicy z Częstochowy na rzecz organizacji pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku dochodowego za 2012 r. - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Częstochowie. Na rzecz lokalnych OPP przekazano z tego ponad milion złotych.
Jak podał częstochowski Urząd Miasta w zeznaniach podatkowych za 2012 rok 1 procent swego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazało prawie 80 tys. podatników - o ponad 4,7 tys. więcej, niż przed rokiem i ponad 21 tys. więcej, niż w 2010 roku.

Podatnicy przekazali w tym roku łącznie ponad 4,2 mln zł, z czego ponad milion złotych na rzecz lokalnych OPP. "Suma przekazanych środków na rzecz częstochowskich organizacji pożytku publicznego w odniesieniu do poprzedniego roku wzrosła o 51 tys. 166,27 zł" - poinformował Urząd Miasta.

Najwięcej spośród lokalnych organizacji uzyskało Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, które rocznie opiekuje się ok. 1,5 tys. pacjentów, głównie w terminalnym okresie choroby nowotworowej. W tym roku - jak poinformowała PAP w piątek prezes stowarzyszenia Anna Kaptacz - hospicjum uzyskało 280 tys. zł, czyli o ok. 20 tys. zł więcej, niż rok wcześniej.

Wśród innych najczęściej wybieranych przez podatników lokalnych OPP znalazły się m.in. Fundacja Studencka "Młodzi - Młodym", Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Częstochowskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej dla Dzieci i Dorosłych "Dar Serca", Fundacja Dar dla Najmniejszych, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Razem".

W Częstochowie działa ponad 700 organizacji pozarządowych, z czego ponad 50 to organizacje pożytku publicznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.