PARTNER PORTALU
  • BGK

Hologramy w Warszawie na dotychczasowych zasadach

  • AT    5 stycznia 2015 - 10:26
Hologramy w Warszawie na dotychczasowych zasadach

fot. ztm.waw.pl

Mieszkańcy Warszawy, którzy rozliczają w niej podatek dochodowy od osób fizycznych, a nie mają jeszcze Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka w tym roku otrzymają hologramy na dotychczasowych zasadach.
Karty warszawiaka i młodego warszawiaka uprawniają do wielu zniżek, w tym zakupu tańszych biletów komunikacji miejskiej (długookresowych). Osoby, które ich jeszcze nie mają, mogą, po rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych w warszawskim urzędzie skarbowym (za ubiegły rok), złożyć wniosek o wydanie specjalnego hologramu naklejanego na Warszawską Kartę Miejską.

Czytaj też: Kolejna kontrola GIODO ws. Karty warszawiaka

Zasady dotyczące wydawania hologramów Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka w 2015 r. pozostają bez zmian - wystarczy złożyć wniosek i okazać jeden z trzech dokumentów:

- kopię pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za rok 2014 opatrzoną prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie

- Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wraz z pierwszą stroną złożonego PIT – w przypadku osób rozliczających się przez Internet

- zaświadczenie z warszawskiego urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty.

Natomiast osoby, które już mają hologramy nie muszą się zgłaszać się po wydanie nowych – obecne zachowują ważność do 30 czerwca br. I nie będzie trzeba ich wymieniać, bowiem przygotowano już projekt uchwały, który wydłuży ich ważność do końca września 2016 roku.

Niebawem, najprawdopodobniej już w lutym, projekt tej uchwały trafi pod obrady Rady Miasta Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: