PARTNER PORTALU
  • BGK

I etap przetargu na linię tramwajową w Bydgoszczy rozstrzygnięty

  • InfoBydgoszcz.pl    2 sierpnia 2013 - 08:53
I etap przetargu na linię tramwajową w Bydgoszczy rozstrzygnięty

Otwarto koperty z ofertami firm startujących w przetargu na linię tramwajową do dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm, których liderem jest Firma ,,Gotowski" Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o. o. z Bydgoszczy.
W drugim etapie przetargu udział brało pięć firm. Pol-Aqua, lider konsorcjum firm hiszpańskich nie złożyła oferty. Najbardziej korzystna dla budżetu miasta cena to 289.952.083,88 zł. Najdroższa z ofert była niemal dwa razy wyższa.

Czytaj też: Wybudują linię tramwajową dzięki obligacjom

Komisja, która rozpatrzy wybrane do analizy kosztorysy, planuje zakończyć prace 10 sierpnia i wtedy nastąpi również oficjalne ogłoszenie wyników oceny. Przez następne 10 dni uczestnicy przetargu będą mogli składać odwołania.

By umowa ze zwycięskim wykonawcą została podpisana, niezbędne jest przekazanie całej dokumentacji przetargowej do Urzędu Zamówień Publicznych w celu przeprowadzenia tzw. kontroli uprzedniej, która trwa od 14 do 30 dni. Po tym czasie możemy spodziewać się ustalenia konkretnej daty rozpoczęcia prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.