PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile miasto da na sport?

  • uml.lodz.pl    4 stycznia 2011 - 11:48

Jest pozytywna opinia projektu Komisji Sportu i Rekreacji dla projektu budżetu na bieżący rok w Łodzi. Rajcy chcą jednak zwiększenia puli na promocję miasta przez łódzkie kluby sportowe.
W zaproponowanym przez prezydenta projekcie budżetu miasta na 2011 rok zapisano blisko 36 mln zł na wydatki bieżące Wydziału Sportu oraz prawie 6,7 mln zł na wydatki majątkowe. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na przebudowę hali sportowej, hali tenisowej Miejskiego Klubu Tenisowego, rozbudowę boiska sportowego zlokalizowanego pomiędzy ul. Dębowskiego, Potokową i ul. Giewont, na modernizację budynku sanitarno-administracyjnego wraz ze stacją uzdatniania wody przy ul. Sobolowej 1.

Ponadto zaplanowano pieniądze na promocję podczas Mistrzostw Europy w Koszykówce kobiet EuroBasket 2011 i Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej 2014, funkcjonowanie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, realizację programu „Trener osiedlowy", organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i szkoleń sportowych, upowszechnianie sportu czy nagrody i stypendia. Biuro ds. Inwestycji planuje także wydatki na przebudowę stadionu miejskiego w wysokości 540 tys. zł oraz na przeprowadzenie napraw i likwidację usterek w hali widowiskowo-sportowej w wysokości 150 tys. zł.

Pozytywnie te założenia oraz Wieloletnią Prognozę Finansową zaopiniowali radni z Komisji Sportu i Rekreacji. Rajcy obtowali jednak o zwiększenie środków na promocję miasta poprzez łódzkie kluby sportowe. Na ten cel w projekcie zaplanowano 3 mln zł -  to o 2,7 mln zł mniej niż w roku ubiegłym. Komisja zaproponowała też, by zwiększyć środki na rekreację osób starszych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.