PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile Polska zarobi na Euro 2012?

  • PAP    5 czerwca 2012 - 16:52
Ile Polska zarobi na Euro 2012?

Droga Polski i Ukrainy do organizacji Euro 2012 nie była prosta. Od decyzji o przyznaniu turnieju w 2007 r. obu krajom przyszło się zmierzyć z kryzysem finansowym, co negatywnie odbiło się na tempie postępu przygotowań. Mimo turbulencji, także politycznych, turniej rozpocznie się już w tym tygodniu.
Korzyści ekonomiczne płynące z tak dużych wydarzeń sportowych są z reguły znacznie zawyżane przez polityków i przedstawicieli samorządów, w celu uzasadnienia starań o ich organizację. Zarówno mistrzostwa świata, jak i Europy - tak jak w przypadku olimpiady - wydają się nieść gospodarzom ogromne korzyści ekonomiczne.

Ale eksperci są innego zdania! Bez względu na to, o którym wydarzeniu mówimy, sprawa z reguły wygląda tak samo. Rządy inicjują serię drogich projektów infrastrukturalnych, w tym modernizację dróg, linii kolejowych, stadionów itd., które zazwyczaj w dłuższym terminie nie przynoszą krajowej gospodarce oczekiwanych korzyści.

Więcej zytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gklewski, 2012-06-06 09:23:13

    A kto za to zapłaci- Pan, Pani, My. Przekroczyliśmy właśnie 55% zadłużenia względem PKB i prawdopodobnie od 1 września UE bo podpisaliśmy "Pakt stabilizacyjny" każe podnieś na Vat o 1%...tak proszę Państwa to dla Waszego, Naszego i Mojego dobra, aby na się lepiej wspólnie biedowało. No to ...Vatu...  rozwiń