PARTNER PORTALU
  • BGK

In-house w prawie zamówień publicznych od 2017 r.?

  • MN    7 czerwca 2016 - 14:51
In-house w prawie zamówień publicznych od 2017 r.?
19. posiedzenie Senatu odbędzie się 8 i 9 czerwca (fot. wikipedia.org)

Nowelizacja prawa zamówień publicznych trafia pod obrady Senatu. Regulacje dotyczące in-house będą obowiązywać od początku 2017 roku.
Podczas 19. posiedzenia Senatu, które odbędzie się w środę i czwartek (8 i 9 czerwca) Izba rozpatrzy ustawę o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wdraża do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Projekt trafia pod obrady Senatu po poprawkach Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. W poprawkach uwzględniono potrzebę nadzoru wojewody nad zamówieniami in-house, a także zobowiązano gminy do informowania o zamiarze udzielania zamówień w tym trybie na stronach samorządowych i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Czytaj też: Posłowie za zamówieniami in-house

Gdy ustawa wejdzie w życie, znowelizowane prawo pozwoli samorządom zlecać odbiór odpadów swoim spółkom, bez organizowania przetargów na odbiór i zagospodarowanie śmieci.

Po obradach Senatu projekt ustawy wróci do Sejmu. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia, za wyjątkiem regulacji dotyczących zamówień in-house - one mają obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Trudne leczenie zaszłości, 2016-06-08 08:16:11

    "Nowelizacja wdraża do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej". Dlatego Polska Izba Gospodarki Odpadami zrzeszająca zagraniczne prywatne firmy które u siebie nie mogą brać udziału w przetargach bo takich nie ma - to te właśnie firmy protest...ują przeciwko przyjęciu unijnych dyrektyw, dyrektyw likwidujących ich polskie Eldorado... To one wymyślają dodatkowe warunki, których nie ma w innych krajach UE aby tak naprawdę in house w Polsce było nieużywane... Trwa więc starcie polskiej racji stanu z pasożytniczymi bytami, które zasiedliły polską gospodarkę odpadami komunalnymi transferując do siebie comiesięczne opłaty polskich obywateli - i teraz nie zamierzają poddać się unijnej terapii...  rozwiń