PARTNER PORTALU
  • BGK

Inowrocław. Zarzuty dla byłej urzędniczki ratusza

  • PAP/KDS    28 marca 2018 - 12:22
Inowrocław. Zarzuty dla byłej urzędniczki ratusza
Śledztwo wydziału zamiejscowego CBA w Bydgoszczy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe. (fot. PTWP)

Była urzędniczka inowrocławskiego ratusza usłyszała 34 zarzuty wyłudzenia na łączną kwotę ok. 120 tys. zł. To efekt przeprowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroli dotyczącej fałszowania faktur.
11 października CBA wszczęło w tym urzędzie kontrolę, a 20 października po jej wstępnych ustaleniach weszło do biur urzędu miasta, Kujawskiego Centrum Kultury oraz prywatnych mieszkań. Agenci z gdańskiej delegatury CBA znaleźli dokumenty dotyczące przetargów i umów, faktury, zabezpieczyli też zawartość komputerów.

Kilka dni później prokuratura wszczęła śledztwo po zawiadomieniach CBA oraz prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział, że w wyniku działań CBA ustalono, iż na podstawie fikcyjnych faktur wyłudzano pieniądze z miejskiej kasy. Nieprawidłowości i bezprawne działania mieli prowadzić w latach od 2015 do 2017 r. pracownicy wydziału kultury, promocji i komunikacji społecznej urzędu.

Czytaj więcej: W tych regionach CBA ma ręce pełne roboty

Kaczorek powiedział, że zarzuty postawione kobiecie dotyczą oszustw na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia przez działania "wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami". Zaznaczył, że oznacza to, iż będą kolejne zarzuty w tej sprawie. Ponieważ śledztwo jest w toku, niewykluczone jest też poszerzenie listy zarzutów.

Kobieta, która usłyszała zarzuty, była odpowiedzialna m.in. za opisywanie fałszywych faktur i wstępne przygotowywanie ich przed wypłatą pieniędzy za rzekomo wykonane usługi albo przedstawianych w kasie dla rozliczenia wcześniej pobranych zaliczek - wyjaśnił Kaczorek.

Faktury poświadczające nieprawdę opisywano jako prawdziwe i potwierdzano wykonanie prac. Pojedyncze faktury opiewały na kwoty do kilkunastu tys. zł.

Śledztwo wydziału zamiejscowego CBA w Bydgoszczy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe - zaznaczył Kaczorek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • eLPe, 2018-03-28 14:57:46

    Dla precyzji: nie chodzi o oszustwa "na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia" a na szkodę gminy Inowrocław jako jednostki samorządu terytorialnego.