PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestorzy liczą czas w specjalnych strefach ekonomicznych

  • PulsHR.pl (Jolanta Miśków)/AT    30 września 2016 - 10:10
Inwestorzy liczą czas w specjalnych strefach ekonomicznych
Specjalne strefy ekonomiczne na razie mają istnieć do 2026 r. (fot.PTWP)

• Firma Malow wybudowała niedawno czwarty zakład produkcyjny w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i zatrudniła ponad 100 osób.
• Teraz planuje kolejną inwestycję, jednak jej realizacja zależy od tego co się dalej będzie działo ze specjalnymi strefami ekonomicznymi.
Produkująca w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej metalowe meble firma Malow dopiero co wybudowała czwarty zakład produkcyjny za 65 mln zł i zatrudniła ponad 100 osób, a już planuje kolejną inwestycję. - Przygotowałem już nowy projekt. Czekamy jednak na to, co się będzie działo ze specjalnymi strefami ekonomicznymi - zapowiada Henryk Owsiejew, przewodniczący rady nadzorczej firmy.

Czytaj też: Specjalne strefy ekonomiczne. Jaki mają potencjał?

Firma Malow produkuje metalowe meble m.in. dla szkół, warsztatów i biur. Jak zdradza w rozmowie z PulseHR.pl Henryk Owsiejew, przewodniczący rady nadzorczej, firma chce, aby produkowane przez nią meble trafiały również do mieszkań. W związku z tym przygotowała już projekt Malow 5, który zakłada budowę nowej linii produkcyjnej za 50 mln zł.

- To będzie nowa linia produkcyjna, a nawet można powiedzieć uszlachetnienie mebli metalowych o elementy drewna, płyt, tworzyw sztucznych. Chcemy żeby meble metalowe znalazły się również w mieszkaniach. Młodzi ludzie są zainteresowani takim wyposażeniem mieszkań - mówi Henryk Owsiejew.

Jak jednak zapowiada, realizacja projektu będzie zależała od przyszłości specjalnych stref ekonomicznych, które na razie mają istnieć do 2026 r. i tylko do tego czasu firmy tam działające mogą rozliczać ulgi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.