PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje: Rząd szuka nowych rozwiązań ws. samorządów

  • bad    11 grudnia 2017 - 14:54
Inwestycje: Rząd szuka nowych rozwiązań ws. samorządów
Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za wzrost gospodarczy kraju, ale także za rozwój małych ojczyzn - powiedziała iceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska. Fot. mat. prasowe

- Samorządy radziły sobie dotychczas świetnie ze zmianami, ale teraz często proste recepty na rozwój wyczerpują się. Dlatego rząd szuka nowych rozwiązań. Nie po to, aby przeszkadzać, ale aby nadać rozwojowi w Polsce nowej dynamiki – podkreśliła wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska.
Zagadnienia związane z finansowaniem i działalnością jednostek samorządu terytorialnego oraz ich rozwojem były dominującą tematyką tegorocznej edycji Forum Nowoczesnego Samorządu. 

Ważną częścią Forum były dyskusje nad zagadnieniami ujętymi w bloku tematycznym "Realizacja zadań własnych i innowacje w JST". Omówiono w nim potrzeby i postawy społeczności lokalnych wobec wyzwań rewolucji cyfrowej, możliwości kształtowania środowiska proinnowacyjnego, budowania modeli decyzyjnych w inwestycjach komunalnych, w tym w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Czytaj też: Tadeusz Ferenc: Trzeba umieć obracać się we wszystkich decyzjach ekipy rządzącej

W Forum Nowoczesnego Samorządu 2017 udział wzięło ponad trzystu przedstawicieli świata nauki oraz środowisk samorządowych i bankowych. W sesjach, wykładach i warsztatach swoją wiedzą i doświadczeniami podzieliło się 57 prelegentów.

W wydarzeniu udział wzięła sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andżelika Możdżanowska, która w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę, iż efektywna współpraca na linii rząd-samorządy-sektor finansowy ma dla rządu priorytetowe znaczenie.

Czytaj też: Samorządy inwestując bez PPP narażają się na zarzuty prokuratorskie?

 - Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za wzrost gospodarczy kraju, ale także za rozwój małych ojczyzn. Kontynuacja budowanej latami współpracy, opierającej się na zaufaniu powinna nieść liczne korzyści dla wszystkich interesariuszy: samorządów, przedsiębiorców, ale przede wszystkim dla obywateli – Polek i Polaków. Samorząd terytorialny w Polsce jest jednym z niekwestionowanych sukcesów przemian po 1989 roku. Równocześnie jednak należy pamiętać, iż współczesny świat niesie nowe wyzwania, związane choćby z podejmowaniem inicjatyw prorozwojowych i rewolucji cyfrowej. Samorządy radziły sobie dotychczas świetnie ze zmianami, ale teraz często proste recepty na rozwój wyczerpują się. Dlatego rząd szuka nowych rozwiązań. Nie po to aby przeszkadzać, ale aby nadać rozwojowi w Polsce nowej dynamiki – podkreśliła Andżelika Możdżanowska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.