PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje w Katowickiej SSE nabierają tempa

  • wnp.pl/AT    29 marca 2017 - 08:08
Inwestycje w Katowickiej SSE nabierają tempa
Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (fot.mat.pras./wnp.pl)

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zrealizuje w pierwszym kwartale strefa niemal jedną trzecią część rocznych planów.
Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w związku z trzema projektami, na realizację których w marcu udzielone zostały zezwolenia.

Oznacza to, że w pierwszym kwartale strefa zrealizuje już niemal trzecią część rocznych planów.

W marcu rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił nowego inwestora KSSE oraz w wyniku przeprowadzonych rokowań udzielone zostały zezwolenia na realizację dwóch projektów inwestycyjnych przez aktualnych inwestorów strefy. W ich efekcie w największej polskiej strefie ekonomicznej powstanie prawie 300 nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 170 mln złotych inwestycji.

Czytaj też: Specjalne Strefy Ekonomiczne w najbliższych latach mają stworzyć nawet 120 tys. miejsc pracy

Nowym inwestorem w Gogolinie będzie niemiecka firma Hengst, producent m.in. części i akcesoriów do pojazdów silnikowych. Firma kupiła działkę o powierzchni 6 ha i w ramach inwestycji o wartości 66 mln złotych firma stworzy co najmniej 130 nowych miejsc pracy. To drugi, po firmie Sentrex, podmiot który będzie prowadził działalność w obszarze przemysłowym Gogolin, dogodnie zlokalizowanym w pobliżu Opola, przy autostradzie A4, a także w sąsiedztwie linii kolejowej łączącej Śląsk, z Opolem, Wrocławiem i Europą Zachodnią.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.