PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje: Wydatki samorządów jedne z największych w historii

  • AT    24 maja 2017 - 08:10
Inwestycje: Wydatki samorządów jedne z największych w historii
Samorządy zawsze planują swoje wydatki majątkowe "z górką" (fot.fotolia)

Tegoroczny plan wydatków samorządowych jest drugim co do wysokości w historii.
Ponad 50 miliardów złotych, czyli 44 proc. więcej niż rok temu wydadzą samorządy na inwestycje. Takie przynajmniej są plany - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy, tegoroczny plan wydatków majątkowych jednostek samorządu terytorialnego jest drugim co do wysokości w historii danych, która sięga 2003 roku. Wyższe nakłady założono jedynie w 2010 roku - na poziomie 52 miliardów 700 milionów złotych - podaje "Puls Biznesu".

Wówczas udało się zrealizować z nich 84 procent, choć i tak wydatki z budżetów samorządowych osiągnęły rekordowy poziom, którego do tej pory lokalnym włodarzom nie udało się pobić. Samorządy zawsze planują swoje wydatki majątkowe "z górką". Średnio w ostatnich latach realizowały około 80 procent z nich.

Czytaj też: Budżety na 2017 r. Wraca boom na inwestycje samorządowe

Z wyliczeń "Pulsu Biznesu" wynika, że gdyby podobny scenariusz zmaterializował się w tym roku, wówczas jest szansa, że wzmożenie inwestycyjne na szczeblu lokalnym wróci do najlepszych lat, gdy nakłady przekraczały 40 miliardów złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Starsza, 2017-05-24 11:10:27

    A my chcemy kanalizacji a potem dobrej drogi! Juz nie mogę wytrzymać swojego strachu z powodu że przekroczę normy i szambo zaleje a już nie mówię o drodze która rozwala ciągle samochód i konieczność remontu zabija finanse emerytury