PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje: Zagraniczni inwestorzy ciągną do Polski

  • PAP/AT    7 listopada 2016 - 06:30
Inwestycje: Zagraniczni inwestorzy ciągną do Polski
W 2016 roku w Polsce powstało ponad 5 tys. zagranicznych spółek (fot.fotolia)

• Do końca 2016 r. w Polsce może być nawet ponad 7 tys. zagranicznych spółek.
• Najwięcej takich firm zarejestrowano w woj. mazowieckim.
• Na drugim miejscu jest woj. małopolskie, a na trzecim - dolnośląskie.
W 2016 roku powstało w Polsce ponad 5,3 tys. zagranicznych spółek. Do końca roku może być ich nawet 7,1 tys. Byłby to kolejny rekord.

5349 firm zagranicznych zarejestrowano w ciągu trzech kwartałów tego roku. Pozostał jeszcze czwarty kwartał, w którym tradycyjnie każdego roku rejestruje się najwięcej spółek, także z udziałem kapitału zagranicznego. Jak przewiduje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, ten rok będzie rekordowy i w KRS pojawi się ok. 7,1 tys. spółek zagranicznych - podaje "Puls Biznesu".

Zdecydowanie najwięcej takich firm zarejestrowano w woj. mazowieckim (46 proc.); na drugim miejscu jest woj. małopolskie (12 proc.), a na trzecim - dolnośląskie (7 proc.). Wzrosło zaangażowanie kapitałowe zagranicznych biznesmenów. Łączna wartość kapitału zakładowego spółek założonych w trzech kwartałach br. wyniosła 301 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 267 mln zł. Średni kapitał na spółkę to 62 tys. zł. - informuje "Puls Biznesu"

Inwestorzy wywodzą się głownie z Wietnamu, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji i Niemiec. Spółki przez nich zakładane zajmują się głownie handlem hurtowym i detalicznym oraz budownictwem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-11-07 10:51:10

    To są małe spółki handlowe. Czyli handel w Polsce jeszcze nie jest całkowicie opanowany przez zachodnie korporacje?
  • jancz, 2016-11-07 09:22:22

    "W 2016 roku powstało w Polsce ponad 5,3 tys. zagranicznych spółek. Do końca roku może być ich nawet 7,1 tys. Byłby to kolejny rekord." Skąd takie nieprawdziwe dane? To jakiś propagandowy fałsz. W "Wyborczej" i w TVN-ie nic o tym nie wiedzą, więc to nie może być prawda. Nawet &qu...ot;Newsweek" i "Polityka" o tym nie pisały. Podobno inwestorzy zagraniczni uciekają z Polski, bo nie mogą znieść tych prześladowań sędziów w Trybunału Konstytucyjnego i kobiet w czerni. A tu takie propagandowe głupoty komunikuje PAP.  rozwiń