PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycyjny paraliż wyborczy

  • Bolesław Bezeg    7 czerwca 2010 - 01:17

Gdyby nie rok wyborów samorządowych realizowano by w Polsce znacznie więcej projektów w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego - uważa były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.
Uważany za ojca obecnie obowiązującej ustawy o PPP były wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, poseł PO podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach powiedział, że gdybyśmy nie mieli roku wyborów samorządowych to projektów formule PPP byłoby w Polsce już realizowanych znacznie więcej.

- W ponad 70 miastach odbyłem ponad 400 spotkań z przedstawicielami samorządów i biznesu. Mówili: "wejdziemy w to po 2010 r." - powiedział dodając, że argumentem za taką postawą jest najczęściej obawa samorządowców, iż inwestycja realizowana wspólnie z prywatnym partnerem może być dla ich przeciwników pretekstem do rzucania oskarżeń w toku kampanii wyborczej.

Poseł Szejnfeld podkreślił, że Fundacja Centrum PPP prowadzi wspaniałą pracę edukacyjną wśród organów kontroli i nadzoru - pracowników NIK i RIO, ale jego zdaniem potrzebna jest szeroka edukacja społeczeństwa: - To bardzo ważne, bo nawet jeśli samorządowcy będą wiedzieli, że PPP to bardzo dobre rozwiązanie, biznes uzna, że to opłacalne, a kontrolerzy nie będą widzieć w tym zła, to i tak nie będzie dużo tych inwestycji jeśli przeciętny Jan Kowalski nie bedzie wiedział co to jest i czy to jest dobre. Przyzwolenie społeczne jest wtedy gdy jest wiedza społeczna, więc przed nami proces edukacji społecznej - stwierdził Adam Szejnfeld. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.