PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Kozłowski: komisarza na Mazowszu nie będzie

  • em    16 kwietnia 2014 - 10:22
Jacek Kozłowski: komisarza na Mazowszu nie będzie

Odsunięcia od stanowiska marszałka Adama Struzika i powołania zarządu komisarycznego chce opozycja. Wszystko przez dramatyczną sytuację finansową województwa, które jest już zadłużone na około 2 miliardy złotych.
Marszałek tłumaczy, że to przez janosikowe, czyli podatek, jaki Mazowsze musi płacić na rzecz biedniejszych regionów kraju.

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki widzi trudną sytuację województwa, ale jak przekonywał Polskim Radiu RDC, nie ma podstaw, by wprowadził komisarza.

Czytaj też: Mazowsza nie stać na kolejne raty janosikowego

- To jest łamanie konstytucyjnych zasad ustroju polskiego, domaganie się ode mnie żebym w tej chwili już na zapas wprowadzał komisarza.
Ustawy jasno określają, w jakich sytuacjach można komisarza wprowadzić - trwała utrata zdolności wykonywania zadań publicznych albo łamanie przepisów ustaw i konstytucji. Ani jedno, ani drugie dzisiaj nie ma miejsca.

Dwa dni temu Ministerstwo Finansów ściągnęło z konta Mazowsza 61 milionów złotych zaległego janosikowego. W tym momencie na rachunkach województwa jest zaledwie kilkunastoma milionami złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.