PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Sasin: Być może projekt ws. metropolii warszawskiej będzie musiał być zmieniony lub nawet wycofany

  • PAP/JS    21 kwietnia 2017 - 20:34
Jacek Sasin: Być może projekt ws. metropolii warszawskiej będzie musiał być zmieniony lub nawet wycofany
Jacek Sasin (fot.:youtube.com)

W przyszłym tygodniu podsumujemy konsultacje ws. projektu PiS dot. utworzenia metropolii warszawskiej; ich wynik będzie drogowskazem; nie wykluczamy żadnej opcji; być może projekt, będzie mocno zmieniony albo nawet będzie musiał być wycofany - powiedział Jacek Sasin (PiS).
Sasin był pytany w TVP Info, co zamierza zrobić PiS, jeśli referenda w kolejnych podwarszawskich gminach, dotyczące włączenia ich do metropolii warszawskiej, zakończą się podobnie, jak to w Legionowie, gdzie mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Wśród kilkunastu gmin, które już zdecydowały się iść w ślady Legionowa i organizują referenda w sprawie projektowanej przez PiS metropolii warszawskiej, są m.in.: Błonie, Babice Stare, Nieporęt, Konstancin-Jeziorna, Wieliszew i Michałowice - referenda odbędą się tam w maju i czerwcu.

Według Sasina przeprowadzenie tych referendów w obecnym momencie nie ma sensu, jest "tylko i wyłącznie wyrzucaniem w błoto publicznych pieniędzy", ponieważ nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny kształt projektu.

Czytaj też: Warszawski ratusz wzywa PiS do wycofania projektu ustawy metropolitalnej

"Złożyliśmy jako posłowie pewien projekt, który jest zaczynem do dyskusji; projekt, który - od razu to zakładaliśmy - będzie podlegał daleko idącym zmianom w wyniku tej dyskusji, w wyniku konsultacji" - powiedział poseł PiS.

Jak zaznaczył, konsultacje zakończą się w niedzielę, a w przyszłym tygodniu nastąpi ich podsumowanie. "Wynik tych konsultacji będzie dla nas drogowskazem, co dalej robić. Nie wykluczamy żadnych opcji. Być może projekt, który został złożony będzie bardzo mocno przepracowany a być może w ogóle będzie musiał być wycofany i będziemy musieli tę dyskusję zacząć niejako od nowa" - powiedział poseł PiS.

Pytany, czy metropolia warszawska wcale "nie musi okazać się rzeczywistością", przytaknął. "My słuchamy obywateli. Nie będziemy na pewno żadnych rozwiązań wprowadzać wbrew temu, czego oczekują mieszkańcy, czego oczekują obywatele Warszawy i podwarszawskich gmin. Słuchamy ludzi, a to, co nam powiedzą trakcie konsultacji, będziemy realizować. - podkreślił Sasin.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Joanna, 2017-04-24 08:37:31

    Ble, ble, ble, jak zwykle. Każda porażka przekuta "w sukces" i w oczywiste kłamstwo o słuchaniu obywateli. Nie pomogła bezprawna decyzja wojewody o wstrzymaniu referendum w Warszawie, bo gminy nadal organizują referenda, to się mydli oczy rzekomym wyrzucaniem pieniędzy w błoto na nie i o...biecankami przepracowania bubla. Panie Sasin, Panu już dziękujemy!  rozwiń