PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Sasin: Możliwe są daleko idące zmiany w projekcie dot. ustroju Warszawy

  • PAP/JS    8 lutego 2017 - 18:10
Jacek Sasin: Możliwe są daleko idące zmiany w projekcie dot. ustroju Warszawy
Poseł PiS Jacek Sasin (fot. facebook/Jacek Sasin)

Możliwe są daleko idące zmiany w projekcie dot. ustroju Warszawy, również jeśli chodzi o zakres terytorialny tworzonej metropolii - zadeklarował poseł PiS Jacek Sasin.
Sasin, wraz z wojewodą mazowieckim spotkali się w środę z samorządowcami m.in. z gmin, które objął projekt PiS ws metropolii warszawskiej. Poseł PiS zadeklarował gotowość do prac nad projektem ustawy, w których mieliby brać udział także samorządowcy zainteresowanych gmin.

"Będziemy chcieli dojść do jakiegoś wspólnego, kompromisowego rozwiązania, które gdzieś wychodziłoby od tej koncepcji, którą zaproponowaliśmy, a która byłaby modyfikowana pod wpływem oczekiwań i argumentów strony samorządowej" - powiedział Sasin.

Według niego, w projekcie możliwe są "daleko idące zmiany, również jeśli chodzi o pewien zakres również terytorialny tej propozycji".

Poseł PiS podkreślił, że w intencji autorów projektu było, żeby gminy pozostały niezależne. "Nie ma żadnych pomysłów włączania jakiejkolwiek gminy do jakiegoś większego tworu, nie ma pomysłów pozbawiania gmin kompetencji, suwerenności" - zapewnił Sasin.

Jak dodał kolejne rozmowy będą dotyczyć wyższego stopnia samorządu terytorialnego - stopnia metropolitarnego. "Tutaj wszelkie rozwiązania będziemy testować i będziemy próbowali znaleźć takie rozwiązanie, które również nie będzie skutkować rozbudową biurokracji, to jest ostatnie co byśmy chcieli zrobić" - powiedział.

Sasin zapowiedział, że kolejne podobne spotkanie ws projektu dot. metropolii warszawskiej odbyć ma się za trzy tygodnie. Wtedy - jak dodał - ustalony ma też zostać harmonogram dalszych prac. "Nie ma dzisiaj wielkiej presji czasowej, bo mamy jeszcze rzeczywiście dość duży okres czasu do nowych wyborów samorządowych, mamy ten komfort pracy, możemy tę pracę wykonać dobrze, a nie w pośpiechu" - zaznaczył.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.