PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Sasin: Myślę, że mieszkalnictwo będzie bezpośrednio nadzorował premier

  • PAP/JS    16 stycznia 2018 - 22:04
Jacek Sasin: Myślę, że mieszkalnictwo będzie bezpośrednio nadzorował premier
Sasin przypomniał, że dotąd budownictwem szeroko pojętym zajmowało się Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (fot. pixabay.com)

Myślę, że mieszkalnictwo to będzie obszar nadzorowany bezpośrednio przez premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział w TVP Info szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
Sasin przypomniał, że dotąd budownictwem szeroko pojętym zajmowało się Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jak mówił był to jeden wielki dział, który obejmował i "architekturę, i budownictwo, i mieszkalnictwo, i geodezję, i zagospodarowanie przestrzenne".

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów dodał, że "pewna część tego działu" pozostanie w Ministerstwie Infrastruktury, powołanym po rekonstrukcji rządu.

Podkreślił przy tym, że dla rządu priorytetem jest mieszkalnictwo, m.in. program Mieszkanie plus i "przyspieszenie tego projektu". "Myślę, że to będzie ten obszar, który będzie nadzorowany bezpośrednio przez pana premiera, aby pokazać, jak ważne to jest w tej chwili działanie" - powiedział Sasin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.