PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Sasin: Nie planujemy wprowadzać komisarza w Warszawie

  • PAP/JS    10 lutego 2017 - 18:39
Jacek Sasin: Nie planujemy wprowadzać komisarza w Warszawie
Jacek Sasin (fot. facebook)

• Poseł PiS Jacek Sasin zaprzeczył, jakoby planowane było wprowadzenie komisarza w stolicy po ewentualnym uchwaleniu nowej ustawy o ustroju m. st. Warszawa.
• Absolutnie i zdecydowanie to dementuję - powiedział polityk.
Sasin odniósł się w ten sposób do wypowiedzi mazowieckich posłów Platformy Andrzeja Halickiego i Marcina Kierwińskiego, którzy pytali na konferencji prasowej, czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza wprowadzić komisarza w stolicy. Według nich, taki wniosek można wysnuć z piątkowych (10 lutego) zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczących samorządu.

Kaczyński mówił w piątek w Polskim Radiu, że zmiany w ustroju Warszawy "z całą pewnością" wejdą w życie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Poinformował, że przygotowany jest projekt ustawy wprowadzającej reformę ustrojową w stolicy, w której będą propozycje odnoszące się do "zinstytucjonalizowanych konsultacji społecznych".

Halicki i Kierwiński argumentowali, że skoro nowa ustawa warszawska miałaby zostać uchwalona jeszcze w tym roku, a najbliższe wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 r., to w tym czasie stolicą będzie rządził komisarz.

Sasin powiedział, że intencją Prawa i Sprawiedliwości jest, by ustawa "weszła w życie w zakresie funkcjonowania nowych władz i nowej struktury od nowych wyborów, czyli od jesieni 2018". "Nie ma żadnej przestrzeni do tego, żeby na podstawie przepisów tej ustawy można było wprowadzić komisarza" - dodał polityk.

"Sto pięćdziesiąt razy mówiłem, że ta ustawa, jeżeli w ogóle zostanie przyjęta, będzie wchodziła od nowych wyborów, to gdzie tu miejsce na komisarza? Absolutnie, zdecydowanie to dementuję" - podkreślił poseł PiS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.