Jak pozbyć się asystenta

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 29-11-2011
  • drukuj
Rząd zamiast zapewnić środki na realizację ustawy, podpowiada gminom, jak zaoszczędzić, nie wykonując wynikających z niej zadań.
Jak pozbyć się asystenta
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wskazuje, że gminy wcale nie muszą zatrudniać asystentów rodziny. Kierownik ośrodka pomocy społecznej może dojść do wniosku, że zatrudnieni wykwalifikowani i mobilni pracownicy socjalni poradzą sobie również z wykonywaniem zadań asystenta – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Ustawa o pieczy zastępczej podpisana

Zdaniem ekspertów stanowisko prezentowane przez resort pracy, że gminy mają pełną swobodę w decydowaniu o tym, czy obsadzać nowe stanowiska, czy nie, jest nieuprawnione, bo zgodnie z przepisami praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem zadań pracownika socjalnego.

Czytaj też: Szkolenia na asystenta rodziny ustalone

Innym rozwiązaniem wskazywanym przez resort pracy jest zatrudnianie na stanowiskach asystentów rodziny pracowników socjalnych. Jednak skorzystanie z tej możliwości również może się okazać niemożliwe, bo ustawa o pomocy społecznej określa limity zatrudnienia pracowników socjalnych, poniżej których ich liczby nie można zredukować – podaje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak asystentem rodziny wielodzietnej moze byc osoba która niema dzieci i jest bardzo młoda krótko poukonczeniu szkoły

tata43, 2016-09-09 10:56:44 odpowiedz

asystent rodziny ja bym tego tak nie nazwala to jest wrog rodziny poniewaz zachowuje sie jak kurator luub pracownik spoleczny wiem bo mam asystenta strasznie czlowiek sie czuje slaby bo poprostu nas neka a gdzie pujde na skarge z uzedasem sie nie wygra

smutna, 2015-02-05 23:02:22 odpowiedz

Asystent w Opiece Społecznej zawadza, Boć to on socjalnym w awansie przeszkadza. Zaś awans jest wtedy, gdy przy lichej płacy, Socjalny dostanie krotnie więcej pracy.

Eterno Vagabundo, 2011-12-01 01:34:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


PARTNER SERWISU