Jak pozbyć się asystenta

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 29-11-2011
  • drukuj
Rząd zamiast zapewnić środki na realizację ustawy, podpowiada gminom, jak zaoszczędzić, nie wykonując wynikających z niej zadań.
Jak pozbyć się asystenta
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wskazuje, że gminy wcale nie muszą zatrudniać asystentów rodziny. Kierownik ośrodka pomocy społecznej może dojść do wniosku, że zatrudnieni wykwalifikowani i mobilni pracownicy socjalni poradzą sobie również z wykonywaniem zadań asystenta – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Ustawa o pieczy zastępczej podpisana

Zdaniem ekspertów stanowisko prezentowane przez resort pracy, że gminy mają pełną swobodę w decydowaniu o tym, czy obsadzać nowe stanowiska, czy nie, jest nieuprawnione, bo zgodnie z przepisami praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem zadań pracownika socjalnego.

Czytaj też: Szkolenia na asystenta rodziny ustalone

Innym rozwiązaniem wskazywanym przez resort pracy jest zatrudnianie na stanowiskach asystentów rodziny pracowników socjalnych. Jednak skorzystanie z tej możliwości również może się okazać niemożliwe, bo ustawa o pomocy społecznej określa limity zatrudnienia pracowników socjalnych, poniżej których ich liczby nie można zredukować – podaje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jest taki asystent rodziny w OPS w Przytocznej który nie walczy o dobro rodziny tylko terroryzuje rodzine zero pomocy nawet przełozeni tej osoby wiezą w każde jej słowo nie stosując się do wyjaśnienia jakiejkolwiek sprawy najlepiej dołożyc leżącemu i pójść sobie.Co jest najgorsze ze ta pani z właną ...rodziną ubliżają córce.Ale mam nadzieje że sprawa znajdzie swój finał. rozwiń

wściekła, 2017-07-19 15:51:14 odpowiedz

Mamy tez asystenta ale jest tak wyrachowana ze nie pomaga tylko dołuje cała rodzine i ingeruje w prywatne i osobiste zycie 17 córki.Co robic poprostu drzwi przed nią drzwi.mama.

anna, 2017-07-19 15:38:45 odpowiedz

Jak asystentem rodziny wielodzietnej moze byc osoba która niema dzieci i jest bardzo młoda krótko poukonczeniu szkoły

tata43, 2016-09-09 10:56:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU