PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak samorządy powinny prawidłowo wspierać biznes?

  • PAP/Puls Biznesu    26 czerwca 2014 - 06:45
Jak samorządy powinny prawidłowo wspierać biznes?

Prawie połowa polskich samorządów nie potrafi stwierdzić, czego od nich oczekuje biznes, i nie wspiera go.
Aż 86 spośród 100 przedstawicieli polskich samorządów stwierdziło, że samorządy lokalne nie mają wpływu na rozwój przedsiębiorczości na swoim terenie. Co trzeci brak wsparcia tłumaczy niedostateczną ilością gotówki, a ok 8 proc. jest zdania, że nie ma do tego właściwych uprawnień - informuje "Puls Biznesu" w oparciu o badania Rzetelnej Firmy.

Ci, którzy biznes wspierają (46 proc.) robią to za pomocą ulg podatkowych, przygotowania terenów inwestycyjnych, doradztwa i poręczeń kredytowych.

Czytaj też: EEC: Samorządy powinny wspierać rynek, a nie wyręczać go w inwestycjach

Tymczasem przedsiębiorcy od samorządowców oczekują współfinansowania inwestycji (62,8 proc.), pożyczek na rozwój działalności (53,6 proc.), pomocy we wprowadzaniu innowacji (51,8 proc.), szkoleń pracowników (34,9 proc.) oraz nawiązywania współpracy między biznesem a nauką (30,7 proc.). To wnioski z wcześniejszej ankiety Rzetelnej Firmy, przeprowadzionej na 502 przedsiębiorcach.

W odpowiedzi na to, które z tych potrzeb leżą w zakresie możliwości gmin, 40,9 proc. samorządowców odpowiada, że może współfinansować inwestycje, a 28 proc. pożyczy na rozwój przedsiębiorczości.

Czytaj też:  Te miasta są najbardziej atrakcyjne dla biznesu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: