PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak Toruń wesprze rodziny?

  • wer/um.torun.pl    15 grudnia 2011 - 17:12
Jak Toruń wesprze rodziny?

15 grudnia radni Torunia uchwalili program na rzecz wsparcia rodzin, których dzieci korzystają z opieki żłobkowej i przedszkolnej. Najbardziej potrzebujące rodziny mogą uzyskać dotację celową w wysokości do 50 zł na każde dziecko.
Celem programu jest udzielenie pomocy pieniężnej rodzinie, w której co najmniej  jedno  z rodziców lub opiekunów pracuje zawodowo, a dzieci korzystają z opieki żłobkowej lub uczęszczają do przedszkola.

Pomoc skierowana jest do rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia, tj. takich u których kryterium dochodowe na jedną osobę w rodzinie nie przekracza wg stanu na wrzesień 2011 r. 702,00 zł miesięcznie (tj. dwukrotności kwoty określonej ustawą o pomocy społecznej art. 8 ust. 1 pkt 2).

W przypadku obojga rodziców bezrobotnych dziecko może korzystać w przedszkolu z bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w wymiarze 5 godzin dziennie.

Z kolei jeżeli dziecko rodziców bezrobotnych uczęszcza do przedszkola z ważnych względów społecznych, istnieje możliwość udzielenia pomocy tej rodzinie na ogólnych zasadach z ustawy o pomocy społecznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.