PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaka dieta dla małopolskich radnych?

  • Przegląd Prasy/Gazeta Krakowska    19 lutego 2012 - 09:15
Jaka dieta dla małopolskich radnych?

W Małopolsce najwyższe zarobki mają samorządowcy ze starostwa chrzanowskiego, a zaraz za nimi plasują się radni z Trzebini, Chrzanowa i Olkusza.
Z kolei najmniej za sesje i pracę w komisjach dostają w Trzyciążu, Bukownie i Babicach. Tak wynika z zestawienia sporządzonego prze ''Gazetę Krakowską''.

Diety uchwalają sobie sami radni, zaś podstawą do ich naliczania jest tak zwana kwota bazowa. Niemniej jednak , dieta radnego nie może przekroczyć w ciągu miesiąca półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, a zatem 2649,69 zł - przypomina ''Gazeta Krakowska''.

Czytaj też: Jaki powinien być wzorowy radny?

Na taką dietę możel liczyć wyłącznie radny gminy liczącej powyżej 100 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • j53, 2012-02-20 09:16:33

    Żałosne - aż żal czytać jak to ludziska 'wypruwają sobie żyły harując jak woły na rzecz swojej lokalnej społeczności', w tym m. in. także dla siebie. Słabo uposażeni renciści, emeryci, matki samotnie wychowujące dzieci muszą sobie często wiele odjąć od ust żeby ich sprytniejsi sąsiedzi mogli sobie ...wygodnie i sympatycznie pożyć, przy okazji załatwiając czasami także sprawy niekoniecznie z zakresu pro publico bono ... :(  rozwiń
  • WUJEK, 2012-02-19 10:41:24

    JUŻ DŁUŻEJ NIE MOGĘ...CZYTAĆ O TYCH DIETACH !!! JA MAM DIETĘ I NIKOMU TAKIEJ NIE ŻYCZĘ!!! CHYBA ŻE PRZYJACIELOWI...