PARTNER PORTALU
  • BGK

Jakie inwestycje w dolnośląskim budżecie?

  • PAP    20 grudnia 2012 - 19:42
Jakie inwestycje w dolnośląskim budżecie?

Dochody w wysokości ponad 1,7 mld zł zaplanowano w uchwale budżetowej na 2013 r. dla woj. dolnośląskiego, którą w czwartek przegłosowali radni sejmiku. Wydatki ustalono na ponad 1,8 mld zł - najwięcej zapisano na transport, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.
Za przyjęciem uchwały głosowało 18 radnych z mającej większość w sejmiku koalicji PO-SLD-PSL, Przeciw było 15 radnych z klubu PiS oraz Obywatelskiego Dolnego Śląska.

Najwięcej pieniędzy, bo niemal 518 mln zł, przeznaczono na inwestycje i wydatki bieżące związane z transportem i infrastrukturą drogową. W przyszłym roku ma zostać zakończona m.in przebudowa małej obwodnicy Świdnicy, drugi etap budowy obwodnicy Nowej Rudy oraz budowa mostu na Odrze w Brzegu Dolnym. Kontynuowana będzie m.in. budowa drogi wojewódzkiej Żerniki Wrocławskie - Siechnice.

Ponad 280 mln zł zapisano na wsparcie rolnictwa i rozwój obszarów wiejskich. W tym obszarze będzie m.in. kontynuowana modernizacja odrzańskich wałów w gminach Oława i Jelcz Laskowice.

Na kulturę zarząd województwa przeznaczył 18 mln zł. Cześć z tych pieniędzy zostanie przekazana na remont Pawilonu Czterech Kopuł, który znajduje się w okolicach wrocławskiej Hali Stulecia. Na inwestycje związane z ochroną zdrowia przeznaczono ponad 33 mln zł, zaś na edukację i naukę 26 mln zł.

Łącznie na inwestycje we wszystkich obszarach oraz na dokapitalizowanie spółek województwa w budżecie na 2013 r. zabezpieczono 820 mln zł.

W przyszłym roku województwo dolnośląskie przeznaczy niemal 200 mln zł na projekty modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. To szereg zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa powodziowego dorzecza Odry w okolicach Wrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.