PARTNER PORTALU
  • BGK

Jakie zmiany w Lokalnych Grupach Działania?

  • farmer.pl (Magdalena Uchaniuk)    30 września 2011 - 09:17
Jakie zmiany w Lokalnych Grupach Działania?

Limity pieniędzy jakie są określone dla Lokalnych Grup Działania będą równe z limitami dot. wypłacanych dla nich pieniędzy, wynika z projektu rozporządzenia ministra rolnictwa.
Do tej pory limity pieniędzy przyznawanych w ramach działania „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” równał się iloczynowi 29 zł z liczbą mieszkańców. Nie było jednak określone jaki jest limit wypłat środków dla LGD. Nowe rozporządzenie ma na celu wprowadzenie takiej samej sumy wypłat w okresie realizacji PROW.

Mianowicie żadna LGD nie może, przez okres trwania PROW, otrzymać większej sumy niż określony wyżej limit.

Na straży tego zapisu ma stać zarówno agencja płatnicza, jak i podmiot przyznający pomoc w ramach tego działania. W tym wypadku samorząd województwa musi nadzorować jaka kwota może zostać przyznana danej LGD, by nie naruszyć powyższej reguły.

Druga, bardzo istotna zamiana, pozwoli LGD składać wnioski o płatność nie tylko bezpośrednio, jak było to do tej pory, lecz także za pośrednictwem poczty. Będzie to na pewno duże udogodnienie dla LGD. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.