Jakie zmiany w Lokalnych Grupach Działania?

  • farmer.pl (Magdalena Uchaniuk)
  • 30-09-2011
  • drukuj
Limity pieniędzy jakie są określone dla Lokalnych Grup Działania będą równe z limitami dot. wypłacanych dla nich pieniędzy, wynika z projektu rozporządzenia ministra rolnictwa.
Jakie zmiany w Lokalnych Grupach Działania?
Do tej pory limity pieniędzy przyznawanych w ramach działania „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” równał się iloczynowi 29 zł z liczbą mieszkańców. Nie było jednak określone jaki jest limit wypłat środków dla LGD. Nowe rozporządzenie ma na celu wprowadzenie takiej samej sumy wypłat w okresie realizacji PROW.

Mianowicie żadna LGD nie może, przez okres trwania PROW, otrzymać większej sumy niż określony wyżej limit.

Na straży tego zapisu ma stać zarówno agencja płatnicza, jak i podmiot przyznający pomoc w ramach tego działania. W tym wypadku samorząd województwa musi nadzorować jaka kwota może zostać przyznana danej LGD, by nie naruszyć powyższej reguły.

Druga, bardzo istotna zamiana, pozwoli LGD składać wnioski o płatność nie tylko bezpośrednio, jak było to do tej pory, lecz także za pośrednictwem poczty. Będzie to na pewno duże udogodnienie dla LGD. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU