PARTNER PORTALU
  • BGK

Jakie zwroty w ramach funduszu sołeckiego?

  • AT    20 września 2012 - 16:33
Jakie zwroty w ramach funduszu sołeckiego?

Ponad 51 milionów złotych zwrotu otrzymały gminy z budżetu państwa za wydatki poniesione w ramach funduszu sołeckiego w 2011 r. Przedstawiamy dane o wysokości zwrotu dla każdej gminy.
W 2011 r. radni i radne wyodrębnili w budżetach gmin środki na fundusz sołecki w wysokości ponad 228,5 miliona złotych.

Według informacji przekazanych przez urzędy wojewódzkie wydatki zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego w 2011 r. wyniosły 206 147 tys. zł (205 345 tys. zł wg. danych Ministerstwa Finansów).

Art. 2 ust. 4 ustawy o funduszu sołeckim: Gmina otrzymuje z budżetu państwa zwrot, w formie dotacji celowej, części wydatków wykonanych w ramach funduszu. Zwrot obejmuje wydatki wykonane w roku poprzedzającym rok budżetowy.

Wysiłek mieszkańców opłacił się.

Gminy, które wykonały w 2011 r. przedsięwzięcia z funduszu sołeckiego i złożyły do wojewodów wnioski o zwrot części wydatków, otrzymały do 31 sierpnia 2012 r. ponad 51 milionów złotych zwrotu z budżetu państwa.

Informacje dla poszczególnych gmin znajdują się w tabeli w dziale multimedia. Każdy zainteresowany może sprawdzić, jaka kwota została wyodrębniona w budżecie gminy na fundusz sołecki, ile pieniędzy zostało wydanych oraz jaką kwotę zwrotu otrzymała gmina z budżetu państwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.