PARTNER PORTALU
 • BGK

Janosików może być więcej

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 sierpnia 2012 - 06:34
Janosików może być więcej

Możliwe, że na najbliższym posiedzeniu Sejm zadecyduje o losie projektu ustawy o janosikowym.
Wprowadza on zmiany w systemie wyrównywania dochodów między zamożnymi i biedniejszymi gminami, powiatami i województwami – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Janosikowe już nikogo nie skrzywdzi

W samorządach powstają nowe propozycje rozwiązania problemu janosikowego. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski chce, aby fundusz solidarnościowy pozostał, ale jego realizacja i dystrybucja powinna się odbywać wewnątrz województw.

Czytaj też: Nie będzie zmian w janosikowym

Wtedy jednego ogólnokrajowego janosika zastąpiłoby szesnastu wojewódzkich.

Zdaniem Andrzeja Porawskiego, dyrektora biura Związku Miast Polskich, nie jest to dobra propozycja, bo w regionach biednych do podziału pozostanie jedynie bieda. Dlatego system redystrybucji dochodów powinien funkcjonować na poziomie państwa – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Jan Janosikowy, 2012-08-22 12:42:05

  Projekt reformy podatku janosikowego, który będzie głosowany w Sejmie gwarantuje, że nikt kto otrzymuje pomoc z tego podatku nie traci! Większość nawet zyskuje, dzięki uruchomieniu dodatkowej rezerwy z budżetu Państwa. Wg, wyliczeń ministerstwa finansów wszystkie samorządy mogą nawet zyskać dodatkow...o 450 mln zł! (wyliczenia na stronie stopjanosikowe.pl/polskie-samorzady-mialy-zyskac-ok-450-mln-zl-zobacz-dokladne-wyliczenia-2/) Zachęcam do poparcia inicjatywy obywatelskiej reformującej janosikowe na facebooku: facebook.com/STOPJanosikowe  rozwiń
 • angol, 2012-08-22 08:29:03

  Jaka "kolejna"? Amerykanizacja jest jedna i dawno nas osaczyła!
 • Agata, 2012-08-22 08:11:51

  Od kiedy to w języku polskim nie odmienia się nazwisk przez przypadki? Dosięgła nas kolejna "amerykanizacja"???