Jarocińska wieża ciśnień na sprzedaż

  • AT/UM Jarocin
  • 08-11-2011
  • drukuj
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jarocińscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie sprzedaży jarocińskiej wieży ciśnień.
Jarocińska wieża ciśnień na sprzedaż
Nieużytkowaną wieżą przy ul. św. Ducha interesują się potencjalni nabywcy, którzy zwrócili się do Urzędu Miejskiego z prośbą o podanie szczegółowych informacji na temat nieruchomości.

Wycena wieży wraz z działką sporządzona w październiku 2008 roku opiewa na kwotę 117 tys. zł, ale już wkrótce wykonana zostanie aktualna wycena.

Władze gminy nie oczekują dużego zysku ze sprzedaży obiektu. Ważne, by budowla znalazła właściciela i nie stała pusta. W dokumencie strategii promocji i komunikacji marketingowej gminy Jarocin znalazły się zapisy dotyczące wykorzystania wieży na cele rekreacyjne z utworzeniem na niej m.in. ścianki wspinaczkowej.

Władze miasta chcą Nieruchomość, po sprzedaży i remoncie ma szansę stać się wizytówką naszego miasta, atrakcją turystyczną i kulturalną. Ostateczny nabywca będzie mógł wykorzystać budynek w dowolny sposób np. na lokal gastronomiczny, galerię sztuki, centrum sportu itp., jednakże dopiero po uzyskaniu odpowiedniej zgody Gminy.

Sprzedaż wieży w trybie przetargowym planowana jest na pierwszy kwartał 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU