PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin ws. uchwały rady Warszawy: Organizacja referendum ma ograniczony sens

  • PAP/JS    6 lutego 2017 - 19:41
Jarosław Gowin ws. uchwały rady Warszawy: Organizacja referendum ma ograniczony sens
Minister nauki Jarosław Gowin (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W sytuacji, w której projekt nie będzie na razie procedowany przez Sejm, organizacja referendum ma ograniczony sens - tak wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin skomentował uchwałę rady Warszawy ws. przeprowadzenia referendum.
Rada Warszawy zdecydowała w poniedziałek, że 26 marca odbędzie się referendum gminne, w którym mieszkańcy stolicy odpowiedzą na pytanie czy są "za zmianą granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin".

"W sytuacji, w której projekt nie będzie na razie procedowany przez Sejm i jak sadzę, jeżeli w ogóle trafi ponownie do Sejmu po głębokich zmianach, to wydaje mi się, że organizacja takiego referendum ma ograniczony sens" - mówił Gowin w radiu RMF.

Wicepremier jednocześnie podkreślił, że nie widzi "żadnego przeciwskazania, żeby w tego typu sprawach odwoływać się do instancji, którą jest bezpośredni głos obywateli, czyli referendum". Zdaniem Gowina "należy szanować głos obywateli w każdym przypadku", a projekt "na pewno wymaga dyskusji, także wewnątrz koalicji rządowej".

"Jestem zaskoczony tym projektem, dlatego że mamy wspólny program samorządowy. Ten wspólny program przewiduje wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego i stworzenie czegoś w rodzaju województwa stołecznego. Natomiast projekt przygotowany przez posła Sasina (...) jest projektem rozbieżnym z tym, o czym mówiliśmy przed wyborami, w związku z tym nie czuje się z nim związany" - mówił wicepremier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.