PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław Gowin zapowiada wprowadzenie nowych przepisów prawnych

  • wnp.pl    7 lutego 2017 - 16:49
Jarosław Gowin zapowiada wprowadzenie nowych przepisów prawnych
Jarosław Gowin (fot.twitter.com/Jaroslaw_Gowin)

W roku 2017 pojawia się nowe przepisy prawne oraz nowe formy wsparcia dla działań innowacyjnych. Ten rok będzie pod tym względem przełomowy - powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł w Warszawie.
Wśród konkretnych planów rządu dotyczących wsparcia innowacji jest „Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, opracowana przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz „Strategia doskonałości naukowej, nowoczesnego szkolnictwa wyższego, partnerstwa z biznesem oraz społecznej odpowiedzialności nauki”, która powstała w resorcie nauki.

- Należy podkreślić jakościową zmianę w podejściu do innowacji, jaką zakładamy w tych dokumentach. Innowacja przestaje być dobrem per se, a staje się sposobem na podniesienie komfortu życia wszystkich Polaków. Odchodzimy od promowania innowacji dla innowacji, zależy nam na tworzeniu innowacji społecznie odpowiedzialnych, podnoszących jakość życia obywateli oraz wpływających pozytywnie na ich dochody i możliwość realizacji zawodowej i społecznej - podkreślał Jarosław Gowin.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.