PARTNER PORTALU
  • BGK

Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe: W przetargu na operatora wpłynęła jedna oferta

  • PAP/AT    23 lutego 2016 - 19:51
Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe: W przetargu na operatora wpłynęła jedna oferta

Budowa centrum była jedną z największych inwestycji prowadzonych przez samorząd województwa (fot.mat.pras.)

• Ponad 43,2 mln zł wynosi oferta, która wpłynęła w przetargu na wyłonienie operatora Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.
• Inwestycja samorządu woj. podkarpackiego kosztowała prawie 155 mln zł.
• Jej otwarcie planowane jest w połowie 2016 roku.
Jak poinformował we wtorek (23 lutego) sekretarz urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Lesław Majkut, ofertę złożyła spółka HKO z Warszawy.

Firma ta, jako jedyna zgłosiła się do przetargu ogłoszonego w ub.r. i z nią prowadzone były negocjacje w sprawie wyboru operatora. Po zakończeniu negocjacji spółka została zaproszona do złożenia oferty.

Jak dodał Majkut, oferta wpłynęła w terminie i wynosi ponad 43,2 mln zł. "Oferowany przez HKO czas trwania umowy-koncesji wynosi 15 lat. Nie wiemy dokładnie, kiedy zostanie podjęta decyzja o wyborze oferty. Prace komisji w tym zakresie wciąż trwają" - zaznaczył.

Sekretarz nie chciał zdradzić szczegółów złożonej oferty. Podkreślił, że do momentu wyboru operatora oraz podpisania z nim umowy, przekazywanie do publicznej wiadomości jej treści, "nie do końca zabezpiecza i służy interesom koncesjodawcy". Majkut dodał, że umowa może być w "niewielkim zakresie jeszcze modyfikowana".

Centrum wybudowane zostało w podrzeszowskiej Jasionce, niedaleko portu lotniczego. Obecnie trwają odbiory tej inwestycji oraz drobne prace wykończeniowe. Rozpoczęto już również wyposażanie obiektu w meble.

Budowa centrum była jedną z największych inwestycji prowadzonych przez samorząd województwa. Uroczyste otwarcie CWK zaplanowane jest na połowę przyszłego roku.

Centrum składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym ulokowana jest część kongresowa, m.in. z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek jest przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. Łączna powierzchnia centrum to ponad 27,5 tys. m kw., zaś kubatura obiektu to ponad 203,7 tys. m sześc.

W założeniach samorządu województwa w centrum mają się mieścić m.in. instytucje i agendy międzynarodowe.

Budowa centrum kosztowała prawie 155 mln zł, z tej kwoty wartość robót budowlanych to ok. 130 mln zł, a wyposażenie obiektu ponad 16,7 mln zł. Budowa centrum została dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: