PARTNER PORTALU
  • BGK

Jawny majątek wicedyrektora

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 marca 2011 - 07:17
Jawny majątek wicedyrektora

Wicedyrektor szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół ogólnokształcących będącego jednostką organizacyjną gminy powinien składać oświadczenie majątkowe.
Nie ma przy tym znaczenia, czy pełni on funkcję wicedyrektora szkoły, czy funkcję wicedyrektora zespołu szkół – pisze „Rzeczpospolita”.

Wynika to z art. 24h ustawy o samorządzie gminnym. Mówi on m.in. o tym, że oświadczenie składa kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta.

Zespół i wchodzące w jego skład szkoły są jedną jednostką organizacyjną, mimo że połączenie nie musi naruszać odrębności rad pedagogicznych, rad rodziców, rad szkół i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół. Dyrektor zespołu jest zatem kierownikiem jednostki organizacyjnej gminy i podejmuje decyzje w imieniu gminy.

Dyrektor może powołać swoich zastępców, którzy przejmują jego zadania w czasie zastępowania go. Wicedyrektorzy zatem także są zobowiązani do składania oświadczenia majątkowego – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • renatka, 2015-06-19 08:47:07

    w pow. bydgoskim żaden wicedyrektor szkoły nie składa oświadczeń majątkowych- dlaczego?
  • Eterno Vagabundo, 2011-03-22 09:14:46

    Nooo, jeżeli ktoś się bogaci nad miarę, Ten powinien " dołek " zaliczyć za karę. A po wyjściu z " dołka ", miast nobliwej pracy, Z łopatą resztę życia winni spędzać tacy.