Jawny majątek wicedyrektora

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 12-03-2011
  • drukuj
Wicedyrektor szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół ogólnokształcących będącego jednostką organizacyjną gminy powinien składać oświadczenie majątkowe.
Jawny majątek wicedyrektora

Nie ma przy tym znaczenia, czy pełni on funkcję wicedyrektora szkoły, czy funkcję wicedyrektora zespołu szkół – pisze „Rzeczpospolita”.

Wynika to z art. 24h ustawy o samorządzie gminnym. Mówi on m.in. o tym, że oświadczenie składa kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta.

Zespół i wchodzące w jego skład szkoły są jedną jednostką organizacyjną, mimo że połączenie nie musi naruszać odrębności rad pedagogicznych, rad rodziców, rad szkół i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół. Dyrektor zespołu jest zatem kierownikiem jednostki organizacyjnej gminy i podejmuje decyzje w imieniu gminy.

Dyrektor może powołać swoich zastępców, którzy przejmują jego zadania w czasie zastępowania go. Wicedyrektorzy zatem także są zobowiązani do składania oświadczenia majątkowego – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

w pow. bydgoskim żaden wicedyrektor szkoły nie składa oświadczeń majątkowych- dlaczego?

renatka, 2015-06-19 08:47:07 odpowiedz

Nooo, jeżeli ktoś się bogaci nad miarę, Ten powinien " dołek " zaliczyć za karę. A po wyjściu z " dołka ", miast nobliwej pracy, Z łopatą resztę życia winni spędzać tacy.

Eterno Vagabundo, 2011-03-22 09:14:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU