PARTNER PORTALU
 • BGK

Jazda do szkoły z bratem wójta

 • AW    26 maja 2014 - 17:12
Jazda do szkoły z bratem wójta

Nie inaczej jak nepotyzmem nazywa Najwyższa Izba Kontroli rozstrzygniecie przetargu na dowóz uczniów do szkół w gminie Purda. Na transporcie zarabia bowiem brat zastępcy wójta. I to zarabia niemało.
Jak podaje TVN 24, 55 zł za kilometr płaci gmina za dowóz dzieci do szkoły. Z taką stawką wygrał przetrać brat zastępcy wójta. Radni podkreślają, że przynajmniej 11-krotnie więcej niż wynoszą stawki przyjęte w okolicy. Na przetargu, w którym nie złożono pełnej dokumentacji, suchej nitki nie zostawia NIK.
 
- Komisja (przetargowa - red.) tego nie dostrzegła, bo zasiadały w niej osoby niekompetentne, a zastępca wójta zamiast wyłączyć się z przetargu uzupełniał brakujące informacje w ofercie krewnego własnoręcznymi dopiskami - powiedział dla TVN 24 Paweł Biedziak, rzecznik NIK. - Mamy tu do czynienia z nepotyzmem – dodał.
 
Waldemar Czarnota, zastępca wójta gminy Purda stwierdzi, że złożył w tej sprawie wszystkie stosowne wyjaśnienia. Sam wójt też nie widzi w tym nic niestosownego.
 
Sprawę tego i innych przetargów w gminie bada teraz prokuratura.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • dobrze poinformowany, 2014-06-06 00:14:15

  nie bójta się wójta -to w Purdzie nie przejdzie bo każdy kto naraził się tej rodzince musi odpokutować, a krytyki nie uznają.Opanowanie stołków wyssali z PRL-owskim mlekiem i nic to że na kartki. Ważne, że dla nich starczało i starcza. Jest jeszcze tyle do zawłaszczenia.
 • wesołek, 2014-06-01 21:27:27

  To teraz wiadomo dlaczego potrzebny Jurkowi immunitet posła, żeby mu biżuteria na rekach nie dzwoniła hahaha. Jolka , Jolka popamiętasz....
 • ciekawska, 2014-06-01 21:24:05

  Jak się wójt lubi bawić ogniem to może sobie poparzyć łapki. Ciekawe ile ziemi kupiła rodzinka bez przetargu, aż strach pytać