PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedno okienko już nie w urzędzie gminy

  • Przeglad prasy/Dziennik Gazeta Prawna    19 stycznia 2011 - 06:29

Mają być ułatwienia dla zakładających nowe firmy. Dotychczasowe próby uproszczenia rejestracji firm kończyły się fiaskiem. Ministerstwo Finansów przygotowuje więc kolejną zmianę.
Od 1 lipca do zarejestrowania nowej firmy wystarczy jedna wizyta w urzędzie skarbowym, a nie jak dotychczas w urzędzie gminy. W skarbówce przedsiębiorca wypełni druk EDG-1. Resztą zajmą się urzędnicy. To oni zgłoszą firmę do rejestracji w Ministerstwie Gospodarki, które prześle go do ZUS i GUS. 

Pierwszy raz procedurę jednego okienka wprowadzono w 2009 roku. W praktyce jednak procedura (w urzędzie miasta lub gminy) trwała dłużej, niż gdyby przedsiębiorca dokonał jej sam, a i tak musiał on odwiedzić urząd skarbowy. Szczegóły zapowiadanych ułatwień MF - w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj też:

Kiedy można wydać pozwolenie na budowę 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-01-19 18:36:06

    Z tego jasno wynika, ze urzad skarbowy jest wazniejszy niz samorzad. A ze to niezgodne z Konstytucja - to kto im podskoczy ? Poza tym w powiecie urzad skarbowy jest jeden a urzedow gminnych zwykle - kilkanascie. A wiec jedno okienko, ale duzo dalej. Proponuje, zeby bylo jedno DUZE okno, ale w War...szawie. I tak trzymac.  rozwiń