PARTNER PORTALU
  • BGK

Jednolity tekst ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego już opublikowany

  • aw    31 lipca 2017 - 13:12
Jednolity tekst ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego już opublikowany
Obwieszczenie do tekstu ustawy precyzuje, które przepisy wchodzi w życie od razu po ogłoszeniu, a które obowiązuje tzw. vacatio legis (fot.pixabay)

W Dzienniku Ustaw opublikowany został jednolity tekst ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
• Ustawa dotyczy źródła dochodów jednostek samorządu terytorialnego czyli gmin, powiatów i województw.
• Określa zasady ustalania i gromadzenia tych dochodów.
• Dokument zawiera szczegółowe zasady ustalania i przekazywania subwencji ogólnej oraz dotacji celowych z budżetu państwa.

Ogłoszony 28 lipca jednolity tekst ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego uwzględnienia zmiany wprowadzone:

1) ustawą z dnia 14 września 2016 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. poz. 1609),

2) ustawą z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1985),

3) ustawą z dnia 9 marca 2017 r. o związku metropolitalnym w województwie śląskim (Dz. U. poz. 730),

4) ustawą z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie informacji oświatowej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 949).

Jak podano, zmienione przepisy stosuje się po raz pierwszy do ustalenia na rok 2017 części regionalnej subwencji ogólnej dla województw, wpłat województw do budżetu państwa i rezerwy celowej oraz do opracowania projektu ustawy budżetowej i projektów uchwał budżetowych na rok 2017.

Obwieszczenie do tekstu ustawy precyzuje zaś, które przepisy wchodzi w życie od razu po ogłoszeniu, a które obowiązuje tzw. vacatio legis.

Jednolity tekst ustawy wraz z obwieszczeniem dodajemy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.