PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedwabne zmniejszy się niemal o 700 ha

  • PAP    1 stycznia 2012 - 07:44
Jedwabne zmniejszy się niemal o 700 ha

O blisko 700 hektarów zmniejszy się od 1 stycznia 2012 r. powierzchnia miasta Jedwabne, bo z granic miasta zostaną wyłączone działki do nowo projektowanych osad: Biczki i Kajetanowo oraz wsi Kosaki-Turki - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów.
Rada Miejska wnioskowała zmianę granic Jedwabnego z inicjatywy mieszkańców. Chodzi o to, że tylko mieszkańcy z wiejskiej części gmin o charakterze wiejsko-miejskim mogą otrzymywać unijne dopłaty rolne z tytułu ONW, czyli za obszar o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Będąc w mieście, mieszkańcy tych terenów posiadający pola nie mogli dostawać takich dopłat, po zmianie ma to być możliwe.

Zmiany te zostały - jak przypomina gmina - przyjęte 26 lipca 2011 r. przez rząd w rozporządzeniu w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz zmian siedzib władz niektórych gmin - podaje w komunikacie na swojej stronie internetowej gmina Jedwabne.

Zmiana polega na tym, że z granic miasta zostaje wyłączony obszar o powierzchni 692,85 ha, który zostanie włączony do projektowanych osad Biczki i Kajetanowo oraz projektowanej wsi Kosaki-Turki.

W treści rozporządzenia Rady Ministrów nie ma uzasadnienia tych zmian. Z burmistrzem Jedwabnego nie udało się skontaktować.

Gmina Jedwabne leży w powiecie łomżyńskim, w jej skład wchodzi miasto Jedwabne oraz 48 wsi. Gminę, o obszarze ponad 15,9 tys. ha, zamieszkuje ponad 5,7 tys. osób.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.