PARTNER PORTALU
  • BGK

Jerzy Leszczyński: trzeba kontynuować politykę spójności UE

  • MIW    6 października 2017 - 13:00
Jerzy Leszczyński: trzeba kontynuować politykę spójności UE
Jerzy Leszczyński, marszałek Podlasia. (fot. EM / PTWP)

Trudno sobie wyobrazić sytuację, byśmy zostali bez wsparcia środków zewnętrznych, zwłaszcza europejskich. Nasz dalszy rozwój będzie trudny bez środków z polityki spójności i mam nadzieję, że ona będzie kontynuowana – mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego.
Marszałek Leszczyński podkreśla, że dzięki unijnym funduszom regiony Polski wschodniej wykonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat ogromny skok rozwojowy. Nie na tyle jednak duży, aby w kolejnej perspektywie finansowej móc zostać pozbawionymi pieniędzy z polityki spójności.

Nasze regiony cały czas potrzebują rozwoju infrastruktury, zarówno tej twardej, jak i tej miękkiej. Bez tych inwestycji rozwój naszego regionu będzie mocno ograniczony, a w dalszym ciągu jeszcze odstajemy od krajów UE – przekonuje Leszczyński. W kontekście dystrybucji unijnych funduszy w Polsce marszałek Podlasia nie traci też nadziei na kontynuowanie przez rząd programu Polska Wschodnia.

- Liczymy, że rząd będzie wspierał starania marszałków Polski wschodniej, bo skoro duży nacisk się kładzie na wyrównywanie różnic, to nie wyobrażam sobie, żeby ten program nie był kontynuowany – mówi Leszczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.